Tüm Yazılar

Yunanistan’daki Terör Kampı: Lavrion

Lavrion Kampı’nda PKK’ya katılmak için Avrupa ülkelerinden gelen kişilerin 6 ay burada eğitim alıyor. Eğitim veren elebaşlarının 3 ayda bir değişiyor. Eğitimden sonrasında verilen Yunan pasaportu ve tayyare biletiyle Irak’a geçiliyor. Kampta MLKP’li ve DHKP-C’li teröristlerin. Lavrion Kampı iki ana bölümden oluşuyor. Atina içindeki bölümde 80 dairelik iki bina var. Binaların arka kısmı limana birleşik. Kampın kontrolü PKK’lılarda. Terör kampının sorumlusu Baran kod adlı PKK’lı terörist. Kampın giderler Avrupa Birliği’ne bağlı kuruluşlar tarafınca karşılanıyor. Kampın ikinci kısmı ise yarım saatlik mesafedeki kırsal bölgede konteyner ve çadırlardan oluşuyor. Burada da kadro olarak adlandırılan 2-3 teşkilat mensubu etkinlik yürütüyor.

Haziran 2022 MİT’in operasyonuyla yakalanan Yunan casus tutuklandı. Yunanistan Ulusal İstihbarat Teşkilatı (EYP) adına Türkiye’ye yönelik casusluk faaliyetinde bulunmuş olduğu belirlenen Yunan vatandaşı Muhammed Amar Ampara tutuklandı. Ağutos ayı başlangıcında HDP Milletvekili Semra Güzel Yunanistan’a giderken yakalandı. Terör örgütü PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı sansasyonel fiil hazırlığındaki ‘Kanıt’ kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu, Esenyurt’ta meydana getirilen operasyonla yakalandı.

“Silahlı ve bombalı sansasyonel fiil hazırlığındaki ‘kanıt’ kod adlı Hüsamettin silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan aranması bulunan, Yunanistan ülkesinde bulunan Lavrion Kampında ideolojik, silahlı ve sabotaj eğitimi alıp vatanımızda bombalı ve silahlı fiil arayışı içinde olan ‘kanıt’ kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu 3 Eylül 2022 günü yakalanarak gözaltına alınmıştır” denildi. Ek olarak operasyon anına ilişkin görüntüler paylaşıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu