Tüm Yazılar

Yunanistan Türkiye’yi yakınma edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haftasonu “TEKNOFEST Karadeniz’de Yunanistan ile ilgili sarf etmiş olduğu bu sözler Atina’da yankılanmaya devam ediyor. Yunanistan’ın şimdi de, Erdoğan’ın sözleriyle ilgili Türkiye’yi BM, NATO ve AB’ye yakınma edeceği bildirildi.

Yunan Dişişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yunanistan ile alakalı sözleriyle ilgili olarak, BM Genel Sekrteri Antonio Guterres, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve BM Güvenlik Konseyi Sürekli Üyeleri’ne yakınma mektubu gönderecek.

Yunan Devlet Televizyonu ERT’nin diplomatik kaynaklarına dayanarak verdiği haberde “Türk yetkililerin son dönemdeki açıklamalarının yer alacağı mektuplardan başka, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, AB üye ülkelerini de bilgilendirecek” ifadesini kullandı.

Ayrıca Dendias, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yunanistan ile ilgili sözleri hakkında bir izahat icra eden AB dönem başkanı Çek Cumhuriyeti’ne teşekkür etti.

Çek Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın açıklamasında “Dönem başkanlığımızın hedeflerinden birisi de Türkiye-AB diyalogunun geliştirilmesidir. Bu açıdan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında, Yunanistan için dile getirilmiş olduğu şekilde, AB üye ülkelerine yönelik kabul edilmez tehditi son aşama yararsızdır” denildi.

Son dakika... Erdoğan'dan Yunanistan'a mesaj: Bir gece ansızın gidebiliriz

Son dakika… Erdoğan’dan Yunanistan’a mesaj: Bir gece ansızın gidebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu