Tüm Yazılar

Yunan basını Türkiye’yi hedef aldı

“SIĞINMACILARI KULLANARAK GERGİNLİK YARATIYORLAR”

Atina Meriç’teki Türk-Yunan sınırını duvarla kaplamaya hazırlanıyor. Yunan medyası ise Türkiye’yi sığınmacıları kullanarak gerginlik yaratmak istemekle suçluyor. Yunan basını, Yunanistan’a geçmek isteyen sığınmacı sayısında büyük artış beklendiğini öne sürüyor.

YUNANİSTAN’DAN MERİÇ İDDİASI

Yunan Kamu Düzeni Bakanı da ağustos ayında 25 bin mültecinin Meriç’ten geçmeye çalıştığını iddia etti. Sadece resmi rakamlar tersini söylüyor. Bu yıl Meriç’ten Yunanistan’a geçen sığınması sayısı 7 bin iken, bu sayı geçen yıl 8 bin 500 olarak kaydedildi. İddiaları ileriye taşınan Yunan medyası, Türkiye’nin Meriç sınırını değiştirmeyi hedeflediğini iddia etti.

YUNAN MUHALEFETİNDEN ATİNA’YA TEPKİ

Yunan muhalefete bakılırsa tekrardan gündeme getirilen sığınmacı mevzusu, Yunan Başbakan Miçotakis’in gündem değiştirebilmek için başvurduğu bir vasıta. Ana muhalefetteki köktencilik sol koalisyon partisi yanlısı gazete, Atina’nın Suriyeli 40 sığınmacının ortalama 1 ay süreyle Meriç’teki bir adacıkta mahsur bırakılmaları ve ülkeyi sarsan telekulak skandalı karşısında Meriç’te yapay bir cenk ortamı yaratmaya çalıştığını yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu