Tüm Yazılar

Yozgat spor haberi: Kayaalp’in başarısı Yozgat’ta kutlanıyor

Sırbistan‘ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen yoldam 130 kiloda altın madalya kazanan ulusal güreşçi Rıza Kayaalp‘in müsabakası, memleketi Yozgat‘ta kurulan dev ekrandan seyredildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda kurulan dev ekranda Kayaalp’in final müsabakasını anası Sevgi, babası Kelami Kayaalp ile Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse ve oldukça sayıda yurttaş takip etti.

Maçı izlerken büyük bir coşku yaşayan anne Kayaalp, oğlunun altın madalyayı kazanması için devamlı yakarış etti.

Ulusal güreşçi Kayaalp, final müsabakasında rakibi İranlı Amin Mirzazadeh’i yenerek 5. kez dünya şampiyonu olmasıyla meydanında büyük luk yaşandı.

Müsabakanın arkasından Vali Polat, gazetecilere, Rıza Kayaalp‘in galibiyetiyle mutlu olduklarını ifade ederek, şunları söylemiş oldu:

“Fazlaca gururluyuz. Yiğitler şehri Yozgat’ın yiğit evladı, gururumuz, hemşehrimiz, şampiyonumuz 5’inci kez dünya şampiyonu oldu. Tanrı ondan razı olsun. Sırtını hiçbir süre yere getirmesin. Onu yetiştiren anamızdan, babamızdan Tanrı razı olsun. Bizlere bu gururu yaşattığı için, Yozgat’a bu gururu yaşattığı için şükranlarımızı sunuyoruz. Hep söylüyoruz. Rıza, Yozgat’ın en mühim markalarından biridir. Hep birlikte, en mühim markamıza destek oluyoruz, olmaya devam edeceğiz. Hayırlı uğurlu olsun. İnşallah olimpiyatta da altın madalyamızı alalım.” dedi.

Belediye Başkanı Köse de gene bir Rıza Kayaalp klasiğini izlediklerini belirterek, Yozgatlının ve Türk’ün enerjisini gösterdiğini beyan etti.

Anne Sevgi Kayaalp ise Türk bayrağını göndere çektirmiş olduğu ve İstiklal Marşı’nı okuttuğu için oğlu ile gurur duyduğunu aktardı.

Müsabakaya giderken oğlundan maçı kazandığında Türk bayrağını sırtına alıp minderde 3-4 tur atmasını istediğini özetleyen anne Kayaalp,”Sırada olimpiyatlar var. Bir olimpiyatımızın şampiyonluğu kaldı. İnşallah onu da alır bayrağımızı dalgalandırır.” diye konuştu.

Baba Kelami Kayaalp de oğlunun Yozgat’ı dünyaya tanıttığını ifade ederek, oğlu ile gurur duyduğunu beyan etti.

Rıza Kayaalp Sırbistan Yozgat Spor Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu