Tüm Yazılar

Yozgat haberleri! Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ Yozgat’ta konuştu: (2)

Hakkaniyet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefetin millete tek proje sunmadığını belirterek, “Tek dertleri var, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları hiddet kin ve nefret.” dedi.

Yozgat Belediyesinin temel atma ve toplu açılış töreninde konuşan Bozdağ, 6’lı masaya yönelik eleştirilerde bulunmuş oldu.

Bozdağ, 6’lı masaya 7’li masa söylediğini belirterek, “Ben buradan Yozgat’ın hanımlarına, beylerine soruyorum; Bu 7 önder, 7 şahıs, 7 parti Tanrı aşkına açıklayın, yeni olarak ne söylüyorlar? Millete ümit olarak neyi vaat ediyorlar? Hangi projeyi milletin önüne koyuyorlar? Iyi mi gerçekleştireceklerini anlatıyorlar? Milletin huzuruna getirdikleri tek bir proje var mı? Yok. Millete verdikleri bir ümit var mı? Yok. Yeni söyledikleri bir şey var mı? O da yok. Tek dertleri var, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a duydukları hiddet kin ve nefret.” diye konuştu.

Masa çevresinde toplananların tek motivasyon kaynağının ülkenin Cumhurbaşkanına duydukları kin, nefret ve düşmanlık duyguları bulunduğunu dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

“Bir önder ekibi, partiler motivasyonu, bir tek ülkenin Cumhurbaşkanını devirmek suretiyle olursa bunlar proje sunarlar mı millete? Motivasyonu hizmet olacak, motivasyonu yapıt olacak, motivasyonu ülkeye kazandırmak olacak ki orada kafa yorsunlar. Şimdi hep beraber toplanıyorlar, kinlerini ve nefretlerini rehber edinmişler, onun peşinden koşuyorlar da koşuyorlar. Ben Yozgatlı hemşehrilerime soruyorum, kinini ve nefretini, düşmanlığını rehber edinen siyasilerin, kişilerin, kendilerine, ailelerine, ülkelerine, milletlerine zerrece faydası olur mu? Olmaz. Bunların bırakın aziz Türk milletine yararını kendilerine dahi bir yararları olmadığı fazlaca aşikar. Onun için bu faydasızlardan yarar beklemek de boşuna bir çabadır. Onların kendi çevresinde toplananlar varsın öyleki yada bu şekilde düşünsünler. Aziz Türk milleti kimin yararlı, kimin zararı dokunan bulunduğunu, kimin Türkiye’ye kazandıracağını, kimin de Türkiye’ye kaybettireceğini fazlaca iyi biliyor.”

“HDP’ye bir bakan niçin verilmesin?” diye izahat icra eden kimi CHP’lilerin bulunduğunu söyleyen Bozdağ, “Bunlar sebebiyle de tartışmalar çıktı. Yozgat’ın yiğit evlatlarından Metin Özışık kardeşimiz de Yozgatlıya yaraşan bir onurlu tavır ortaya koydu. Buradan Metin Özışık başkanıma slm olsun diyor, onurlu tavrını ben de alkışladığımı ifade etmek isterim.” ifadelerini kullandı.

“Hangisi CHP?”

Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yozgat’ta yapmış olduğu konuşmasında “Kandil’i başlarına yıkacağım” sözünü anımsatarak, şu şekilde devam etti:

“Ondan sonra Van’a gitti, ‘Demirtaş’ın özgür bırakılmasını isteyen peşime takılsın.’ Orada ayrı, burada ayrı konuşuyor. Şimdi de HDP’ye verilecek bakanlıkları konuşuyorlar. Ben buradan bir kez daha soruyorum, hangisi CHP? ‘HDP’ye bakan verelim’ diyen mi doğru CHP’dir? Yoksa ‘Kandil’i başlarına yıkarım’ diye Yozgat’ta kükreyen mi doğru CHP’dir? Yoksa ‘Demirtaş’ı, Kavala’yı falanı filanı özgür bırakmak istiyorsanız bizlere takılın’ diyen mi doğru CHP? Birazcık daha direkt soruyorum, hangisi Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu istikamette yürüyen CHP’dir? Bunlar hangisi ben anlamıyorum. Aziz Türk milletine de buradan sesleniyorum, her gittiği yerin nabzına bakılırsa konuşan, kendini dinleyenlere bakılırsa cümle kuran, onları coşturan siyasetin bu ülkeye de zerrece faydası olmamıştır? Neyseniz o olun. Iyi mi bakıyorsanız öyleki bakın. Iyi mi duruyorsanız öyleki durun. Yozgat’ta da söylediğinizi, Diyarbakır’da da açıklayın, Ankara’da da, Edirne’de de açıklayın. Bizim farkımız burada, biz bu ülkenin 81 ilinde tüm ilçe ve beldelerinde aynı cümleleri kuran, aynı ifadeleri kullanan, aynı düşünceyi paylaşan ve 81 ilden alkış isteyen ve onların yakarma ve desteğine talip olan bir kadroyuz.”

Memleketi ideolojilere bakılırsa, başka başka anlayışlara bakılırsa kamplara ayırmanın bu ülkeye hiçbir faydasının dün de olmadığını, bugün de yarın da olmayacağının altını çizen Bakan Bozdağ, “Ben buradan 6’lı masanın fotoğraflarını değerlendirdiğimde çok açık ki CHP’den çok da fazla rahatsız olanlar oluyor. ‘Oturuyor, kalkıyor, 6’lı masa diyor.’ Ben oturup kalkmıyorum ki oturup kalkan sizsiniz. Her ay masanın davetçisini belirleyen sizsiniz, oraya gidip oturan sizsiniz, fotoğraf çektirip, yiyecek yiyip, çay içip ne konuştuğunuzu millete açıklamadan oradan çıkıp giden sizsiniz.” değerlendirmesini yapmış oldu.

Bozdağ, “7’li masayı siz buluş ettiniz. Cumhurbaşkanı adayını konuşuyorsun, açıklayın o vakit yada başka bir şey söylüyorsunuz, açıklayın o vakit. Neyi düşünüyorsanız bu millete açıklayın. Milletten gizlediğiniz, sakladığınız bir şey var ise onu da bu aziz millete açıklayın. Söyledikleri de yok. Cumhurbaşkanı adayları kim? Bulmaca benzer biçimde arayın bulun. ‘Şu da olur, bu da olur, o da olur. Onda mı? Şunda mı? Bunda mı?’ Adeta bulmacaya döndü. Kabul eden var mı? Yok. Bilen var mı? Yok. Niye gizliyorsunuz? Yıpranır diye mi? Yoksa başka başka hesapları mı var? Onu da bilemeyiz.” ifadelerini kullandı.

“Bunlar daha şimdiden yumruklarını sıkmış”

Bozdağ, Türkiye’ye 2023’ten sonrasında 7’li bir koalisyonun vaat edildiğini dile getirerek, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Şimdiden genel başkanlar, ‘Cumhurbaşkanı neyi meydana getirecek, neyi yapmayacak, hangi yetkilerini kullanacak, hangilerini devredecek, kime ne kadar bakanlık, ne kadar bürokraside tevzi yapılacak?’ Bunu konuşuyorlar. Şimdiden kerameti kendinden menkul, milleti yok sayıp sandığı yok sayıp adeta seçimi kazanmış benzer biçimde beyefendiler oturmuşlar, ‘Cumhurbaşkanının yetkilerini iyi mi tırpanlayacağız, bakanlıkları iyi mi bölme edeceğiz, bürokratları iyi mi dağıtacağız?’ Bunun hesabını yapıyorlar. Yahu bunlar daha şimdiden yumruklarını sıkmış, birbiriyle kavgaya hazır vaziyette pozisyon almış durumda. Bunlar bu ülkeye bir hayır getirebilirler mi? Bir yararları dokunabilir mi? Geçmişi hatırlayan hepimiz buradan bunu görüyor ve bunu ifade ediyor. Ben de buradan bir kez daha bu ülkenin koalisyonlara dönmeyeceğini ve koalisyon fotoğrafı çektirenlere izin vermeyeceğini huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek isterim.”

Konuşmaların peşinden temel atma ve açılışlar gerçekleştirildi.

(Bitti)

Recep Tayyip Erdoğan Bekir Bozdağ Yozgat Siyaset Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu