Tüm Yazılar

Yozgat haber: Yozgat İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı yapılmış oldu

Yozgat İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı’nın ikincisi Vali Ziya Polat başkanlığında yapılmış oldu.

Valilikteki görüşmede konuşan Polat, amaçlarının zamanı ve kültürel değerleri ulusal ve internasyonal platformda tanıtarak kente gezgin çekmek bulunduğunu belirterek, ” Yozgat‘ımız tarih ve gezim şehri. Çamlık Ulusal Parkımız, bizim baş tacımız. Sarıkaya Roma Hamamı, Kazankaya Kanyonu, yeraltı şehirlerimiz var. Tavium Antik Kenti’nde kazı çalışmalarına üniversitemizle beraber başlıyoruz.” dedi.

Hem yerli hem yabancı turistleri kente çekerek ekonomik girdi sağlamak istediklerini vurgulayan Polat, “Ekonomik geliri sağlamak için de tanıtım yapmak lazım. Tanıtım için de üniversitemiz, belediyemiz, İl Kültür ve Gezim Müdürlüğümüz ile endüstri odamız tek çatı altında birleşerek tanıtım faaliyetlerine başlamalıyız. Yaptığımız çalıştaylardan elde edilmiş bilgilerden aslına bakarsanız planlamamız belli. İnşallah Yozgat’ın zamanı ve gezim değerlerine dokunacağız, dokunmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

Görüşmede İl Kültür ve Gezim Müdürlüğü personelince sunum yapılmış oldu.

Toplantıya, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, Tecim ve Endüstri Odası Başkanı Sinan Çelik, İl Kültür ve Gezim Müdürü Hüseyin Ziraatçi katıldı.

Ziya Polat gezgin Yozgat Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu