Tüm Yazılar

Yozgat gündem haberleri: Yozgat’ta Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla yürüyüş düzenlendi

Yozgat‘ta 3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası dolayısıyla yürüyüş düzenlendi.

Otogar mevkisinden başlamış olan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı’nda sonlanmış oldu. Burada izahat icra eden Yozgat Valisi Ziya Polat, yürüyüşe katılan sıhhat mensubu ve vatandaşlara teşekkür etti.

Sıhhat çalışanının salgın döneminde fedakarca çalıştığını belirten Polat, “Fiziki olarak fazlaca güzel hastanelerimiz var. Hem kent hastanemiz hem üniversitemiz hastanesi. Yalnız fiziki altyapı iyi olması yetmiyor. Fiziki altyapıyı işletecek olan personeldir. Özveri ile çalışan tüm sıhhat personelimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Sıhhat Müdürü Dr. Fatih Şahin de bilhassa kronik hastalıklarla savaşım ve onun farkındalığıyla ilgili vatandaşı bilgilendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Halk içinde en fazla görülen KOAH, astım, kalp hastalıkları, şeker hastalığı ve gerilim görüldüğünü dile getiren Şahin, “Bunların ön tanılarında bizlere en fazlaca data veren yöntemler kan şekerinin ölçülmesi, tansiyonunun ölçülmesi, solunum fonksiyon testlerinin yapılması, boy kilo ölçümü ve indeksidir. Bu yüzden Halk Sağlığı Haftası kapsamında personelimiz, Cumhuriyet Meydanı’nda kan şekeri, gerilim ölçümü meydana getirecek.” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı Ziya Polat Yozgat Eylül Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu