Tüm Yazılar

Yozgat gündem haberleri: Yozgat Valisi Polat’ın makam otomobili şehit evlatlarının sünnet aracı oldu

Yozgat Valisi Ziya Polat, 25 Mayıs 2012 tarihinde Kayseri’nin Pınarbaşı İlçe Güvenlik Müdürlüğüne düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan ve 14 Haziran 2012’de tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını kaybeden uygulaman yardımcısı İsmail Sakın’ın oğulları Abidin Görkem ve İsmail Mert Sakın’ın sünnet düğünü için makam aracını tahsis etti.

Polat, makam aracını “Devletimiz var olsun” ve “Emanetin güvenli ellerde şehidim” yazıları, Türk bayrağı ve balonlarla süsleterek, şehit ailesinin Kavurgalı köyündeki evine gönderdi.

Sünnet düğününe de katılan Vali Polat, Abidin Görkem (12) ve İsmail Mert Sakın’ı (10) kutlama ederek armağan verdi.

Polat, burada gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, devlet için millet için ezan ve bayrak için can veren tüm şehitlere Tanrı’tan rahmet, gazilere de hayırlı yaşam diledi.

Devletin tüm imkanlarını şehitlerin aziz ailelerinin emrine verdiklerini belirten Polat, “Biz bir tek milletimizin, devletimizin bizlere verdiği görevleri yerine getiriyoruz. Bu görevi yaparken de doğal ki gönülden yapıyoruz. Şehitlerimizin emaneti bizim başımızın tacıdır. Yalnız Valilik olarak değil, resmi kurumlarımız değil, sivil cemiyet kuruluşlarımızın, tüm milletimizin baş tacıdır. Bugün de iki yavrumuzun sünnet merasimine geldik. Rabb’im hayırlı sıhhatli, güzel, uzun ömürler versin. İnşallah hep birlikte damatlıklarını da görürüz.” dedi.

Polat, makam aracını jest olarak tahsis etmediğini vurgulayarak, “Milletimizin malına, milletimiz biniyor. Biz bir tek burada bir aracıyız, devletimizin bizlere verdiği vazife esasen milletimize hizmet etmektir. Her şey onların emrindedir.” diye konuştu.

Şehidin eşi Istek Sakın da Vali Ziya Polat başta olmak suretiyle kendisine destek veren her insana teşekkür etti.

Çocuklarını sünnet ettirmenin güzel bir duygu bulunduğunu sadece buruk olduklarını belirten Sakın, “Oldukca büyük bir mutluluk var fakat çocuklarımı babasız büyütüyorum. Valimize davetiye götürdüğümde kendisi makam aracını düğün aracı yapmayı söylemiş oldu, kendisine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Makam aracına binen Abidin Görkem, İsmail Mert ve Istek Sakın, polis ve jandarma eskortu eşliğinde oluşturulan konvoy ile babası Şehit İsmail Sakın’ın Yozgat Şehitliği’ndeki mezarına gitti.

Duygulu anların yaşandığı şehitlikte Kur’an-ı Kerim okundu, İl Müftüsü Ali Gülden yakarış etti.

Konvoy eşliğinde meydana getirilen kent turundan sonrasında çocuklar köydeki evlerine döndü.

Şehit evlatlarının sünnet düğününe Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Başer, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Yozgat Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Gökay Açıkgöz ve vatandaşlar katıldı.

İsmail Sakın Ziya Polat Yozgat Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu