Tüm Yazılar

Yaşar’dan Yakadaş’ın “ihale” iddialarına cevap

YARKADAŞ: SAMSUN VEKİLİ 107 MİLYONLUK İHALE ALDI

Eski CHP Milletvekili Gazeteci Sulh Yarkadaş’ın İYİ Partililerin CHP’li belediyelerden ihaleler aldığına ilişkin bu kez belge deklare etti. İYİ Parti Samsun vekilinin Ankara Büyükşehir’den 107 milyon liralık ihale aldığını söylemiş oldu. O milletvekili de iddialara cevap verdi.

BEDRİ YAŞAR: İŞİM BU, KAVUN-KARPUZ MU SATALIM?

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar o belgeleri doğrularken, üç kuşaktan bu yana inşaat işi yaptıklarını, kendisinin de milletvekili olduktan sonrasında şirketten ayrıldığını söylemiş oldu. “Şuna dikkat edeceksiniz; özgür rekabet ortamı oluşmuş mu, oluşmamış mı? Kim ilişkilerini kullanarak ihale alıyorsa Tanrı onun belasını versin. Bu ihalelerin tamamı kayıtlı. Bu ihaleler canlı gösterildi, kayıtlarına bakın. İnşaat yapmayıp halde kavun-karpuz mu satayım?” dedi.

POYRAZ: USULSÜZLÜK HALİNDE SAYFA SAYFA İŞLEM YAPILIR

İhale tartışmasına ilişkin iyi parti adına kabahat duyurusunda bulunan Genel Yazman Uğur Poyraz da konuştu. Güvenlik mali şube, organize şube şeklinde birçok birimi tarafınca didik didik mercek altında tutuluyor. Buralarda herhangi bir usulsüzlük, kayırma olduğu taktirde esasen hem adli hem kolluk birimleri bu mevzuyla ilgili sayfa sayfa işlem tesis ederler” ifadelerini kullandı.

ABB: İHALELER PARTİ ÜYELİĞİNE GÖRE VERİLMİYOR

İhale tartışmasına ilişkin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden de “İhaleler canlı yayınlanmaktadır. Kim olursa olsun açık ihalelere katılabilmektedir. Adrese teslim ihale süreci sonlanmıştır. İhaleler parti üyeliğine nazaran değil, kırım oranına nazaran yapılıyor” açıklaması geldi.

CHP’DE İHALE TARTIŞMASI NASIL YANKILANDI?

Ve CHP ihale tartışması yakından takip edilirken CHP kaynakları, “Sulh Yarkadaş disipline sevk edilecek kabahat olan birşey yapmadı” değerlendirmesi yapılmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu