Tüm Yazılar

Uzmanlardan kanserojen uyarısı

Okulların açılmasına sayılı günler kaldı. Renk renk silgiler. kalemler, oyun hamurları raflardaki yerini aldı. Okul alışverişlerine ulaşınca özellikler miniklerin tercihi genel anlamda görsellik oluyor. Sadece uzmanlar kanserojen tehlikesine karşı uyarıyor.

Uzmanlar, kırtasiye ürünlerinin kalp damar hastalıklarına bile sebep olabileceğini söylüyor. Minikler bir çok vakit kendi istekleri için ısrar eden olsa da uzmanlar okul alışverişine çıkan anne babaları uyarıyor.

Dr. Hamdi Murat Yıldırım, “Evlatların her gün maruz kaldıkları bu malzemelerin içinde anti kimyasalların bulunduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bilhassa her gün maruz kaldıkları için uzun dönemde hayatlarına tesiri olacak alerjik hastalıklar, kalp-damar hastalıkları, hormonlarının bozulması şeklinde durumlar söz mevzusu olabilir. Azot maddeleri evlatların kimyasal dengelerini, onların gelişimlerini etkileyebilir. Uzun dönemde kalp damar sağlığını bozabilir. Burada mühim olan şey; güzel kokulu ve renkli olması değil, içinde kimyasal olarak ne bulunduğudur.  u nedenle içinde yazılan maddeleri dikkatle okumalı ve seçim ona bakılırsa yapılmalıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu