Tüm Yazılar

Terörle mücadelede kararlılık mesajı

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında “Kahramanları Anma ve Zafer Gecesi” programı düzenlendi. Geceye Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar’da katıldı. Bakan Akar, kürsüde konuşma yapacağı sırada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da programa telefonla bağlanarak şehit yakanları ve gazilere seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz hep ‘tek bayrak’ dediniz, ‘tek millet’ dediniz, ‘tek vatan’ dediniz, ‘tek devlet’ dediniz ve bu yoldan ayrılmadınız. Rabbim yar, yardımcımız olsun. Birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin.” ifadelerini kullandı.

Terörle mücadelede kararlılık mesajı veren Bakan Hulusi Akar, ise operasyonlarla ilgili data verdi. Bakan Akar, “Irak’ın kuzeyinde, Suriye’nin kuzeyinde, terörle mücadelemiz yoğun şekilde devam etmekte ve son olarak terörist etkisiz hale getirilinceye kadar da teröristle de mücadelemiz devam edecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ve inşallah Mehmetçikle meydana getirilen savaşım soncunda 40 yıldan beri ülkemizin ve milletimizin başına musallat olan bu beladan terör belasından ülkemizi, milletimizi kurtaracağız.” sözlerini kullandı.

Bakan Hulusi Akar, müdafa sanayide millileşme oranının arttığını da belirtti. Akar, “Türkiye’de millilik ve yerlilik oranı müdafa sanayinde yüzde 80’lere dayandı ve inşallah bundan sonrasında bu devam edecek ve dışarıya bağımlılığımız kalmayacak. Hafifçe silahlarımızı yapıyoruz dostlarım, toplarımızı yapıyoruz, SİHA’larımızı yapıyoruz, İHA’ları TİHA’ları yaptık. Tankları da yapacağız, uçaklarımızı da yapacağız.” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu