Tüm Yazılar

“Tek kelime akımı” başkent gündeminde

Kimi ürünlerini, kimi ideallerini, kimi de eleştirilerini mevzu etti. CNN International’ın tek kelimelik paylaşımı, twitter’da tek kelime akımını başlattı. Akım Ankara siyasetinin de gündemindeydi.

CNN’in “son dakika” ifadeli paylaşımı, kahve zinciri bir firmanın, “kahve”, bir bilgisayar ve yazılım şirketinin ise “teknoloji” kelimesi ile dünyaya yayıldı. Akıma Ankara siyaseti duyarsız kalmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplumsal medya hesabından “Türkiye” dedi. MHP lideri Bahçeli ise “rahatlık” ifadesini kullandı. Büyük Birlik Partisi lideri Kızılelma” dedi. Akşener ise ”özgürlük” kelimesini paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, eşinin tivitini alıntılayarak, Erdoğan’ın baş harflerini içeren “RTE” ifadesini kullandı.

Twitter’daki akım siyasal arenada polemikleri de bununla beraber getirdi. Erdoğan’ın Türkiye paylaşımını alıntılayan CHP lideri Kılıçdaroğlu, “zam” paylaşımında bulunmuş oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ ise Kılıçdaroğlu’na, “yenilgi” dedi. Mutluluk Partisi Genel Başkanı Temel Karamolloğlu da “yeter” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalınca bağımsızlık terimini tercih etti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik demokrasi vurgusu yapmış oldu. Müdafa Sanayii Başkanlığı “yerli”, Başkan İsmail Demir ise “ulusal” dedi.

Kabinenin de gündeminde tek kelime akımı vardı. Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, sıhhat dedi. Gömü ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, katılmış olduğu ilk canlı yayınlardan birinde kullandığı “Iktisat gözlerdeki ışıltıdır” ifadesine atfen, “ışıltı” kelimesini paylaştı. İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Eren Bülbül’ü hatırlattı, “eren” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu