Tüm Yazılar

SON DAKİKA: Selçuk Bayraktar CNN TÜRK’te: TEKNOFEST aslen bir devrim!

Selçuk Bayraktar’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları şu şekilde;

Yaşadığımız devirde ulusların bağımsızlığı için yüksek teknoloji geliştirmenin ne kadar mühim bulunduğunu şimal komşumuza bakarak da anlayabiliriz. Son 20 yılda vizyon değişikliği ile millileşme vizyonu ile müdafa sanayinde Türkiye kendi sınıfında en iyisi diyeceğimiz İHA’ları yapmış oldu. Burada mühim bir ivme elde etti.

Geometrik bir halde bu yarışmalara müracaat artışında şunu görüyoruz. Türk genci milletinin bağımsızlığı için gerekseme olan donanıma haiz, hem de vatanını korumak için çaba sarfetmek için emeğiyle, alın teriyle çalışacak ruha haiz.

Bizim milletimiz hiçbir vakit mandayı, sömürge olmayı seçmedi, kimsenin boyunduruğu altına, kendisine pranga vurulmasına asla izin vermedi. Bedelini gerekirse canıyla ödeyerek evladını cepheye yollayarak bunun bedelini ödedi. Biz bu vatanda Sultan Alparslan’ın bizlere armağan etmiş olduğu vatanda bin senedir yaşıyoruz.

KIZILELMA’NIN MÜHİMMATLARI GÖVDE İÇİNDE OLACAK. RADAT KİLİDİNDEN KORUNMAK İÇİN Mİ YAPILDI?

Buradaki en büyük yenilik uçağın insansız olmasıdır. İnsansız olduğundan birçok avantaja haiz ve bunun yanında bunlar filolar halinde uçtuğunda gelecekte 5’inci nesil harp uçaklarında etkisiz hale getirilecek şekilde bu sistemi geliştiriyoruz. KIZILELMA’nın ilk uçuşunu 2023’te meydana getirecek. Kesinlikle artık insansız harp uçakları dünyasında Türkler var. İnsansız hava araçlarında kazanılan ilk muhabereyi Türkler kazandıysa insansız harp uçakları dünyasında da var ve olmaya devam edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu