Tüm Yazılar

Son Dakika – Hava Durumu (08-09-2022)

Marmara Bölgesinde hava açık, güneş görülüyor. Sıcaklıklar birkaç aşama terfi etti. İstanbul’da 28, Edirne ve Bursa’da 30, Kocaeli’de 32 aşama ısı ölçülüyor.

Ege Bölgesinde de bulutsuz, güneşli bir hava var. Isı iç kesimlerde 25-26 derecelerde. Cuma günü de benzer değerler planlanıyor, cumartesi ise 30 derecenin üstüne çıkıyor. Kıyıda ise 33-35 derecelerde ısı ölçülüyor.

Akdeniz Bölgesinin de geneli güneşli. Önümüzdeki üç günlük dönemde de güneş görülmeye devam edecek. Hava sıcaklıkları ise bölgenin büyük çoğunluğunda 33-34 derecelerde ölçülüyor, Adana’da 36 aşama ve üstüne çıkıyor.

İç Anadolu Bölgesi de azca bulutlu ve güneşli. Isı bölgede en yüksek 26-27 aşama ölçülüyor. Cuma ve cumartesi güneşli hava görülmeye devam edecek sıcaklıklar da ikişer üçer aşama tırmanacak.

Karadeniz Bölgesinin orta ve doğu kesimleri sağanak yağışlı. Batı kesimler ile yükseklerinde ise hava parçalı ve azca bulutlu. Isı bölgede 23-24 derecelerde ölçülüyor. Yağış Cuma gününe kalmıyor bölge genelinde güneş görülüyor.

Doğu Anadolu Bölgesinde sema parçalı bulutlu, batı kentlerde ise güneş daha çok görülüyor. Isı Kars’ta 21, Erzurum’da 24, Malatya ve Hakkari’de 28 aşama ölçülüyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin geneli güneşli. Isı bölgede en yüksek 34-35 derecelerde ölçülüyor. Gelecek günlerde adım adım yükselerek yer yer 37-38 derecelere çıkması planlanıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu