Tüm Yazılar

Son Dakika – Hava Durumu (04-09-2022)

Marmara Bölgesinin büyük çoğunluğunda gök gürültülü sağanak yağışlar etkili oluyor. Isı bölgede en yüksek 31-32 derecelerde ölçülüyor, İstanbul dolaylarında 27 derecelere kadar geriliyor.

Ege Bölgesinde hava parçalı bulutlu. Isı Denizli-Muğla dolaylarında 36-37 derecelerde ölçülüyor. Pazartesi ve Salı sıcaklıklar bölge genelinde birkaç aşama azalmaya başlıyor.

Akdeniz Bölgesinde sema azca bulutlu ve güneşli. Antalya dolaylarında 29-30 derecelerde ölçülen hava sıcaklığı 35-36 derecelere terfi etti. Yeni haftada da bu sıcaklıklar durumunu koruyacak.

İç Anadolu Bölgesinde Eskişehir dolaylarında gök gürültülü sağanak yağış etkili. Bölgenin kalanında ise hava parçalı ve azca bulutlu. Isı ise bölgede en yüksek 31-32 derecelerde seyrediyor.

Karadeniz Bölgesinin genelinde gök gürültülü sağanak yağışlar görülüyor. Bölgenin doğusunda bu yağışların güçlü olması planlanıyor. Ani sel ve su baskınları, ulaşımda aksamalar, heyelan benzer biçimde olumsuzluklara karşı bölge halkının önlemli olmasında yarar var.

Doğu Anadolu Bölgesinde hava azca bulutlu ve güneşli. Isı Kars’ta 33, Malatya’da 37, Hakkari’de 34 aşama ölçülüyor. Pazartesi günü sıcaklıklar bölge genelinde 4-5 aşama azalıyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde azca bulutlu ve güneşli bir hava görülüyor. Isı Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında 42 aşama ölçülüyor. Gelecek günlerde sıcaklıklar azalacak 40’lı değerlerin altına inecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu