Tüm Yazılar

Son dakika haberleri! 18 senelik katliam davasında yeni gelişme

Elazığ‘da 18 yıl ilkin yitik ilanı verilen ve polisin titiz emek harcaması sonucu adam öldürmeye kurban gittiği belirlenen Ruhi Canpolat’la ilgili davada tutuklu yargılanan eşi Azime Ş., sonradan evlendirilmiş olduğu kocasının ağabeyi Cevdet Ş.’yi suçladı.

21 Mayıs 2003’te hakkında yitik başvurusunda bulunulan Ruhi Canpolat’ın uzun süre bulunamaması üstüne Elazığ Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Katliam Yazıhane Amirliği ekipleri, dosyayı 2 Şubat 2021’de tekrardan açtı. Katliam Yazıhane Amirliği ekiplerince 10 ay devam eden titiz emek harcamalar sonucunda 2’si hanım 9 şüpheli tespit edildi. Takımlar, 4 Kasım 2021’de 7 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyerek zanlıları gözaltına aldı. Elazığ Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Katliam Yazıhane Amirliğinde alınan ifadeler esnasında yitik Ruhi Canpolat’ın (38) öldürülmüş olduğu tespit edildi.

Olayın peşinden yakalanarak gözaltına alınan şüphelilerin ikinci duruşması Elazığ 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam etti. Duruşmaya tutuklu yargılanan şüpheliler Cevdet Ş., Temur Ş. ve Azime Ş., taraf ve müşteki avukatları ile Ruhi Canpolat’ın yakınları katıldı. Duruşmada ifade veren Azime Ş., vakayla hiçbir ilgisinin olmadığını, tek suçunun susmak bulunduğunu belirterek, Cevdet Ş.’nin kocası Ruhi Canpolat’ı tasarlayarak öldürdüğünü iddia etti. Azime Ş., “Beyanlarda aleyhime olanları kabul etmiyorum. Bana kara çalma atılmaktadır. Benim bu vakalarla hiçbir ilgim yoktur. Suçu bizim üzerimize atmaya çalışmaktadırlar. Benim tek suçum susmaktır fakat hangi anne olsaydı benim şeklinde susardı. Eğer ben susmasaydım benim yerimde çocuklarım olacaktı ve çocuklarım kim bilir Cevdet’i vuracaklardı. Ben de bu durumun yaşanmaması için senelerce sustum. Çocuklarım babalarının mezarını bilmeleri için sonradan konuştum. Suçum her neyse verilsin. Vaka günü evde bir tek Cevdet vardı, her şeyi kendisi biliyor. Benim Ruhi ile son zamanlarda aram iyiydi. Ruhi işe girdikten sonrasında aramızda olan sıkıntılar azalmıştı. Cevdet bu vakaya beni sürüklemek için üstüme ifade vermiştir. Cevdet’in doğruları anlatmasını isterim. Ben eşimi öldürmedim, Cevdet tasarlayarak kocamı öldürdü. Benim bu vakayla bir ilgim ve alakam yoktur. Tahliyemi ve beraatımı isterim” dedi.

Tutuklu yargılanan Temur Ş. ise, “Üzerime atılan suçlamaları kabul etmiyorum. Ben o dönem çalıştığım kargo firmasında bir süre sigortasız olarak çalıştım. Ben tüm ifadelerimde doğruları söyledim. Suçlamaları kabul etmiyorum, tahliyemi isterim” ifadelerini kullandı.

Tutuklu yargılanan sanık Cevdet Ş. de tahliyesini istediğini aktardı. Mahkeme heyeti noksan hususların tamamlanması için duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. – ELAZIĞ

Elazığ Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Elazığ 3. Sayfa Haberler Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu