Tüm Yazılar

Son dakika haberi: Müzisyen Gülşen tutuklandı! Mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı

İmam hatip liseleriyle ilgili sözleri üstüne hakkında soruşturma başlatılan müzisyen Gülşen’in gözaltına alındı ve adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca, Gülşen’in sahnede imam hatip liselilere yönelik sarf etmiş olduğu sözlerinden dolayı TCK 216. Madde kapsamında resen soruşturma başlatıldı.

Savcılıkça dün meydana getirilen açıklamada, Gülşen’in kolluk görevlilerince mevcutlu olarak hazır edilmesi talimatı verildiği açıklandı.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Talimatın arkasından Gülşen, Beşiktaş’taki evinde gözaltına alındı. Gülşen’in ifadesi alınmak suretiyle adliyeye götürülmüş olduğu kaydedildi.

ŞARKICI GÜLŞEN TUTUKLANDI

Müzisyen Gülşen, tutuklama talebiyle barış ceza hakimliğine sevk edildi. Gülşen sevk edilmiş olduğu mahkeme tarafınca tutuklandı. 

GÜLŞEN’İN MAHKEMEDEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gülşen, grubunda Miraç adlı müzisyenin “imam” lakabı bulunduğunu belirterek “Ben orkestrama hitaben ‘beni seyircilerimin arasına omuzlarınızda taşıyın demem üstüne’ bana orkestra arasından ‘seni imam taşısın’ şeklinde yanıt ulaşınca bahse mevzu konuşma Miraç ile aramızda geçti. Bu konuşma konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değildir. Ben ülkesini seven fırsat eşitliğine inan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım” dedi.

Gülşen’in ifadesinde, “Bu kısa görüntü aylar sonrasında kim tarafınca ne amaçla servis edildi bilemiyorum. Sadece provokatif amaçlı servis edildiğini düşünüyorum” demesi dikkat çekti.

Meşhur müzisyen ifadesinde, “Ben imam hatiplileri ya da ülkemizin bir kısmını kötülemek onlara hakaret etmek amacıyla asla bu konuşmayı yapmadım” dedi.

OZAN ÇOLAKOĞLU EMNİYETTEN AYRILDI

Gülşen’in eşi yapımcı Ozan Çolakoğlu gözaltında olan eşini görmek için İstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü’ne geldi. Bir süre burada kalan Ozan Çolakoğlu ayrıldı. Basın mensuplarının sorularına ise yanıt vermedi.

ÖZÜR MESAJI PAYLAŞTI

Müzisyen Gülşen imam hatip liseleriyle ilgili sözlerinin tepki toplaması sonrası bir özür mesajı paylaştı. Paylaşımında “Uzun senelerdir beraber çalıştığım emek verme dostlarım ile iş ve emek verme ortamında yapmış olduğum bir komiklik toplumu kutuplaştırmaya hedefleyen kimseler tarafınca öne çıkarılarak yayımlanmıştır. Sözlerim ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen fena niyetli kimselere araç-gereç vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken eleştirdiğim köktencilik uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden hastalık duyan ve kırılan herkesten özür temenni ediyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım, bulacağım…” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu