Tüm Yazılar

Son dakika gündem: İKİ ÖĞRENCİSİ ŞEHİT OLAN SPOR SALONU İŞLETMECİSİNDEN DUYGULANDIRAN AFİŞ

ELAZIĞ’da, yetiştirdiği 2 talebesi şehit olan spor salonu işletmecisi ve alıştırmacı Fatih Sayer (45), şehit ve gazi yakınlarına parasız hizmet veriyor. Sayer, salonun camına da ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz parasız spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ yazılı poster astı.

Kentte, Akpınar Mahallesi’nde spor salonu işletmecisi ve alıştırmacı Fatih Sayer, 2016’da yetiştirdiği öğrencilerinden Asteğmen Ömer Baydilli, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde denetim noktasına bombalı araçla meydana getirilen saldırıda şehit olduktan sonrasında şehit yakınlarına ve gazilere parasız hizmet vermeye başladı. Sayer, salonun camına da ‘Bu salonda şehit yakınları ve gazilerimiz parasız spor yapabilirler. Bedelleri ödenmiştir’ posteri astı. Poster, görenleri duygulandırırken, Sayer’in yetiştirdiği bir öteki talebesi Piyade Teğmen Canbert Tatar da 2020’de Suriye’nin İdlib kentinde meydana gelen yol denetim devriyesi esnasında meydana gelen patlamada şehit oldu.

‘HAKLARINI ÖDEYEMEYİZ’

Şehitlerin ve gazilerin haklarını ödeyemediklerini ifade eden Sayer, “Bu salonda şehit yakınlarına ve gazilerimize hizmet etmeye çalışıyoruz. Daha öncesinde de bu uygulamalar bazı iş yerlerinde vardı. Gazilerimizin şehitlerimizin hakları ve emekleri maddi yada içsel hiçbir şekilde ödenemez. Onlar, canları ve kanlarıyla karşılık ödediler. Bizim onlardan bir beklenti içinde olmamız yanlış olur. Bu uygulamanın Elazığ ve öteki illerimizde de yaygınlaşmasını istiyoruz. Zira, onlar gencecik hayatlarını verdiler. Ailelerini çocuklarını geride bıraktılar. Burada askeri ve polis okullarına binin üstünde talebe hazırladım. Şu an vazife meydana getiren öğrencilerim var. Burada yetiştirip hazırladığım 2 şehidim var. Bu uygulamadan dolayı vatandaşlardan, askerlerden ve polislerden fazlaca pozitif tepkiler alıyorum. Kapının önünden geçerken yazıyı görenler, içeri gelmiş olarak teşekkür ediyorlar. Kimileri çayımızı içiyor, kimileri ise teşekkür ederek gidiyor. Bu bizlere onur veriyor. Fakat şehit ve gazilerimizin haklarını ödeyemeyiz. Aileleri olsun, evlatları olsun haklarını bizlere helal etsinler” dedi.

‘BURASI KENDİ YERİMİZ GİBİ’

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Muammer Faruk Salgar’ın ağabeyi Gökhan Salgar da, “2016’nın son aylarında Fatih hocayla tanıştık. O dönemden beridir ara ara spor salonuna geliyorum. Bu şekilde bir uygulama bulunduğunu da Elazığ’da ilk kere burada gördüm. Burası kendi yerimiz ve evimiz gibidir. Birkaç kere ben ücret konusunu kendisine açtım. Ücret vermeyi teklif ettim. Fakat beni başka spor salonuna yönlendirdi. Bizlere, ‘Sizin bedeliniz ödenmiştir. Siz bilirsiniz, gelmek istemiyorsanız gelmeyebilirsiniz’ dedi. Ben senelerdir ara ara gelirim buraya. Canım sıkılınca da gelir çay içerim. Şehitlik güzel bir mertebe. Kardeşim benzer biçimde binlerce şehit var. Hepsinin mekanı aden olsun” diye konuştu. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Elazığ Fatih Güncel Haberler Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu