Tüm Yazılar

Son Dakika! Erdoğan’dan “Esad ile görüşme olacak mı?” sorusuna cevap: Siyasette küslük olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dünya Kupası açılışı için gittiği Katar’da Mısır Cumhurbaşkanı Sisi ile görüşmesi ve ayaküstü tokalaşması kısa sürede gündem oldu. Servis edilen kareler yankı uyandırırken Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşebileceği öne sürüldü.

Son Dakika! Erdoğan'dan 'Esad ile görüşme olacak mı?' sorusuna yanıt: Siyasette küslük olmaz

“SİYASETTE KÜSLÜK OLMAZ”

Bugün TBMM’deki grup toplantısının peşinden mevzu hakkında konuşan Erdoğan gazetecilerin “Beşar Esad ile görüşecek misiniz?” sorusunu yanıtladı. Erdoğan, “Esad ile görüşme olabilir siyasette küslük dargınlık olmaz. Eninde sonunda uygun şartlarda adımları atarız” dedi. Sisi ile ikinci görüşmenin ne vakit olacağı sorusuna ise Erdoğan, “Tarih verilir mi?” ifadeleriyle karşılık verdi.

SEÇİM SONRASINI İŞARET ETMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde de Sisi ile tokalaşması hakkında değerlendirmelere ilişkin konuşup, “Vakti, zamanı geldiği anda oturur, değerlendirir, ona gore de bir yenilemeyi yapabilirsiniz. Şu anda Türkiye olarak bu mevzularda sıkıntılı olduğumuz ülkelerle ilişkileri tekrardan ele alabiliriz. Hele hele haziran seçiminden sonrasında bir sil baştan yapabiliriz. Ve buna gore de yolumuza inşallah o şekilde devam edebiliriz. Mümkün değildir ifadesini kullanmam, alışılmış bir siyasetçi değilim. Dolayısıyla vakti saati ulaştığında biz Suriye’nin başkanıyla da görüşme yoluna da gidebiliriz. Şu an itibariyle aslına bakarsanız alt düzeyde görüşmeler yapılıyor” yanıtını vermişti.

Erdem Aksoy

Suriye Siyaset Dünya Güncel Haberler Son Dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu