Tüm Yazılar

Sarıyer’de AVM’de silahlı çatışma: 6 yaralı

İddiaya nazaran, Sarıyer’de bulunan bir AVM’de iki grup içinde bilinmeyen bir nedenle münakaşa çıktı. Münakaşa kısa sürede kavgaya dönüşünce taraflar birbirlerine silahla ateş açtı. Vakada 6 şahıs yaralanırken, suç duyurusu üstüne vaka yerine oldukca sayıda polis ve sıhhat ekibi sevk edildi. Polis ekipleri vaka yerinde güvenlik önlemi alırken, ambulansla hastaneye kaldırılan yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

ÇATIŞMA VE MÜŞTERİLERİN PANİK ANI KAMERADA

Öte taraftan silahlı kavga anı güvenlik kamerasına yansırken, müşterilerin ürkü anları da cep telefonu kamerasına yansıdı. Ürkü anlarını çeken kişinin ise, hiçbir şey olmuyormuş benzer biçimde meyve suyunu içmesi dikkat çekti.
Görüntülerde kafenin içinde bir grubun aralarında sözlü olarak tartıştığı, irdelemenin büyümesiyle 2 kişinin silahlarını çekip sağa sola ateş etmiş olduğu görüldü. Silahların çekildiğini gören vatandaşların, ürkü içinde sağa sola ve masaların altına girmiş olduğu anlamış olur görüntülere yansıdı.

KAYMAKAMLIKTAN AÇIKLAMA

Öte taraftan Sarıyer Kaymakamlığı, Sarıyer’de bulunan bir AVM’de iki grup içinde çıkan silahlı çatışmaya ilişkin yazılı bir izahat yapmış oldu. Açıklamada, yaralılardan 1’inin Türk vatandaşı, 5’inin de yabancı uyruklu kişi bulunduğunu bildirildi.

Sarıyer Kaymakamlığı’ndan meydana getirilen yazılı açıklamada, “İlçemizdeki bir AVM restoranında aralarında husumet bulunan iki değişik grup içinde silahlı çatışma çıkmıştır. Meydana gelen vakada hafifçe yaralanan 1 Türk vatandaşı ile 5 yabancı uyruklu kişi çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Mevzuyla ilgili soruşturma başlatılmış olup, şüphelilerin yakalanmasına yönelik emek harcamalar devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu