Tüm Yazılar

Saksı iki arkadaşı teğet geçti

Vaka, 7 Eylül Çarşamba günü saat 11.50 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi’nde meydana geldi. Bünyamin Uğurel, sokakta kendisini bekleyen arkadaşı Mehmet Özcan’ın yanına geldi. İki dost kaldırımda beklediği esnada beş kattan oluşan binanın en üst katındaki dairenin balkonundaki saksı düştü. Düşen saksı, iki arkadaşın kafasının önünden yere düştü. İki dost, teğet geçen saksının düşmesiyle büyük bir şaşkınlık yaşadı.

“BİZE SİLAHLA ATEŞ EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM”

O anları özetleyen Bünyamin Uğurel, “Ben esnafım. Arkadaşımdan makine yedek parçası almaya gittim. Arkadaşıma slm verdim. O ara her halde rüzgar vurdu. Saksı ayağımızın altına düştü. Kafamıza da düşebilirdi. Hamdolsun ucuz kurtulduk. Fazlaca şaşırdık. Tam ayağımızın altına düştü. O sesle bizlere ateş falan ettiler zannettik. Bunun tedbirini almak lazım, dikkat etmek lazım. Bu vakadan sonrasında ben şahsen evindeki tüm saksıları kaldırdım. Kimse bizlere kasıtlı olarak o saksıyı atmadı, rüzgarla düştü. Mühim olan o saksıyı oraya koymamak. Mermerlerin üstüne saksı koymayalım. Kafamıza da düşebilirdi. O saksı adam öldürür. Bilinçsiz bir halde kafamıza sert bir cisim düşerse, bu bizim yaşamımıza mal olabilir. O günden sonrasında artık kaldırımda yürürken tedirgin oluyoruz. Bu bizlere de, çevremizdekilere de bir ders olsun” dedi.

Yaşananlar ise binanın güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, kaldırımda telefon görüşmesi icra eden Mehmet Özcan’ın yanına Bünyamin Uğurel geliyor. Kısa bir süre sonrasında ise, balkondaki saksı sert bir halde yere düşüyor. İki arkadaşın ilkin şaşırdıkları ondan sonra binanın üst katına baktıkları görülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu