Tüm Yazılar

Saatlerce yer altında mahsur kaldılar

Fransa’nın Calais kentinden İngiltere’nin Folkestone kentine giden bir yolcu treni İngiltere ile Fransa’yı denizden birbirine bağlayan Manş Tüneli’nde arıza yapmış oldu. Trende saatlerce mahsur kalan yüzlerce yolcu, acil servis tüneline tahliye edildi. Metrelerce uzunluktaki tünelde yürümek zorunda kalan yolcular, başka bir trene bindirilerek Folkestone terminaline götürüldü. Olayın arkasından Demiryolu işletmecisi Eurotunnel Le Shuttle, yaşanmış olan arıza sebebiyle yolculardan özür diledi.

  Arızalanan trende bulunan 37 yaşındaki Sarah Fellows yapmış olduğu açıklamada, “Servis tüneli korkunçtu. Yıkım filmi gibiydi. Ne işe yaradığını anlamadan sonu görünmeyen bir yerde yürüyorsunuz. Tamamımız uzun kuyrukta denizin altında bekledik” dedi. Fellows, tünelde panikleyen bir kadının ağladığını, yalnız gezi eden başka bir kadının ise ürkü atak geçirdiğini söylemiş oldu.

  Dünyanın en uzun üçüncü demiryolu tüneli olan Manş Tüneli, ek olarak 37,9 kilometre ile dünyadaki en uzun sualtı geçmiş olmasına haiz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu