Tüm Yazılar

Rusya, ABD ile toplumsal medyadan alay etti

Ayakta zor duran bu şahıs, ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nde çalışanlardan biri. Rusya Dışişleri Bakanlığı ise bu görüntüler üstünden ABD Dışişleri ile alay etti.

Rus Dışişleri’nin resmi hesabından meydana getirilen paylaşımda yer edinen video, “Moskova’daki ABD Büyükelçiliği’nin bir çalışanı, rejimle tüm gücüyle savaşım ediyor” ifadeleri ile başlıyor. Videoda sarhoş kişinin 10 Temmuz 2022’de sabaha karşı 5’te elçiliğe dönmeye çalmış olduğu anlamış olur yer ediniyor. Kimliği açıklanmayan ve elçilik çalışanı olduğu iddia edilen kişinin düz yolda yürüyemeyecek kadar sarhoş vaziyette olduğu görülüyor. Elçiliğin kapısına kadar ulaşan çalışan, bir türlü içeri giremiyor. Ondan sonra binayı korumuş olan Rus bir polis, çalışana kimliğini soruyor. Tüm bu anlamış olur ise civardaki güvenlik kameraları tarafınca kaydediliyor. Video, çalışanın elçilik kapısından dönmesi ile son buluyor.

Videoyu paylaşan Rus Dışişleri, ABD Dışişleri’ne bir davet yapmış oldu. Paylaşımda, “Çalışanlarının maaşlarını Rusya Dışişleri çalışanlarınınkine çıkarma çağrısı yapıyoruz. Burada katlanılamaz şartlarda çalışıyorlar. Bizimle savaşım etmek hakikaten yorucu” ifadeleri kullanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu