Tüm Yazılar

Rıza Kayaalp’in 5. dünya şampiyonluğu ailesini ve şehri sevince boğdu

Sırbistan‘ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda grekoromen yoldam 130 kiloda altın madalya kazanan ulusal güreşçi Rıza Kayaalp‘in Yozgat’ta yaşayan ailesi büyük luk yaşadı.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da meydana gelen Dünya Güreş Şampiyonası’nda final müsabakasında İranlı Amin Mirzazadeh’i yenik eden ulusal güreşçi Rıza Kayaalp, 5. kez dünya şampiyonu oldu. Ulusal güreşçinin final mücadelesini ailesi, il protokolü ve yüzlerce yurttaş, Cumhuriyet Meydanı’na kurulan dev ekrandan izledi. Kayaalp’in anası Sevgi, babası Kelami Kayaalp ve vatandaşlar karşı karşıya gelme süresince coşku içinde yakarış ederek müsabakayı takip etti. Karşı karşıya gelme sonrası ulusal güreşçinin ailesi ve vatandaşlar mutluluklarını birbirine sarılarak kutladı.

“SIRADA OLİMPİYATLAR VAR”

5. kez dünya şampiyonu olan Rıza Kayaalp‘in anası Sevgi Kayaalp, oğlunun müsabakasını izledikten sonrasında yapmış olduğu konuşmada, “Oğlumla oldukça gurur duyuyorum. İstiklal Marşımızı söyletti, bayrağımızı dalgalandırdığı için oldukça teşekkür ederim. Sırada olimpiyatlar var. Aslına bakarsan bir tek olimpiyat birinciliği kaldı. Onun rakibi yok, bir de Lopez’i yıkarsa benden mutlusu yok. İnşallah bayrağımızı gene dalgalandırır. Rabbim enerjisini kuvvetini artırsın.” dedi.

“OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM”

Baba Kelami Kayaalp ise, “Mutluyum, gururluyum. Oğlum 5. kez dünya şampiyonu oldu. Yozgat’ımızı dünyaya duyurdu. Mutluyuz, inşallah olimpiyat şampiyonu da olmasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

“RIZA KAYAALP, YOZGAT’IN ÖNEMLİ MARKALARINDAN”

Karşılaşmayı vatandaşlar ve ulusal sporcunun ailesi ile izleyen Yozgat Valisi Ziya Polat da, “Gene oldukça mutluyuz, oldukça gururluyuz, Yozgat’ın yiğit evladı, gururumuz, hemşerimiz 5. kez Dünya şampiyonu oldu. Bizlere, Yozgat’a bu gururu yaşattığı için şükranlarımı sunuyorum. Rıza, Yozgat’ın en mühim markalarından biridir. Hep birlikte Rıza’ya destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz. İnşallah olimpiyatta da altın madalyamızı alıp İstiklal Marşımızı her insana dinlettireceğiz.” ifadelerine yer verdi.

“BİR RIZA KAYAALP KLASİĞİ İZLEDİK”

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise, “Bugün Cumhuriyet Meydanımızda gene bir Rıza Kayaalp klasiği izledik. Rabbime şükür 5. Dünya şampiyonluğumuz aldı. Yozgatlının Türk’ün enerjisini orada gösterdi ve rakiplerini mısra getirerek 5. Dünya şampiyonluğunu elde etti. Gurur duyduk, mutlu olduk.” dedi.

Karşı karşıya gelme sonrası il protokolü ve vatandaşlar ulusal sporcu Rıza Kayaalp’in ailesini kutlama etti.

(Bahadır Muhlis Gökgül/İHA)

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Rıza Kayaalp Sırbistan Belgrad Spor Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu