Tüm Yazılar

Papa Francis’ten rahatsız etme açıklaması

Katoliklerin Ruhani Lideri Papa Francis, kilisede ortaya çıkan rahatsız etme vakalarına yönelik “sıfır hoşgörü” politikasını bu sözlerle beyan etti. CNN Portekiz’e konuşan Papa Francis rahatsız etme ve kötüye kullanma vakalarının hepsinin “ucubelik” bulunduğunu söylemiş oldu.

Francis, “Bu mevzuda fazlaca net olmak isterim. Kilisenin erkekleri ve hanımefendileri tarafınca meydana getirilen her kötüye kullanma, makamın ve gücün kötüye kullanma edilmesi ve cinsel rahatsız etme bir ucubeliktir.” ifadelerine yer verdi.

Papa, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ve bunun yol açmış olduğu yıkım ve can kaybını durdurmak için “elinden geleni yaptığını” belirtti. Papa Francis, “Elimden geleni yapıyorum. Her insana de aynı şeyi söylüyorum. Her insanın elinden bir şey gelir. Acımı ve dualarımla elimden geleni yapıyorum. Fakat fazlaca ağlatısal bir durum.” sözlerini kullandı.

Katoliklerin ruhani lideri, Rus önder Vladimir Putin ve Ukraynalı önder Vladimir Zelenski’ye “diyalog mesajı” verdi. Francis, “Bilmiyorum. İkisiyle de görüştüm. Harp öncesi beni ziyaret ettiler. Hep, diyalog ile ilerlememiz icap ettiğini savundum.” ifadelerini kullandı.

Zelenski: Bayrağımız tekrar Kırım’da dalgalanacak

Zelenski: Bayrağımız tekrar Kırım’da dalgalanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu