Tüm Yazılar

Özbekistanlı hanıma silahlı hücum

Cumhuriyet Mahallesi’nde dün saat 23.00 sıralarında, 27 yaşındaki Özbekistan uyruklu Zarnigov R. eski sevgilisi olduğu belirtilen Tayfun A. (39) tarafınca iddiaya gore zorla götürülmek istendi.  Zarnigov R. gitmek istemeyince sokakta münakaşa başladı. İkili arasındaki münakaşa sürerken Tayfun A. belinden çıkardığı  tabancayla ateş etmeye başladı. Hanım, bacaklarına isabet eden iki kurşunla yaralanarak, kanlar içinde yere yığıldı. Çevredekilerin ihbarıyla vaka yerine gelen sıhhat ekiplerinin ilk müdahaleyi yapmış olduğu yaralı hanım, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavi altına alınan  Zarnigov R.’nin yaşamsal tehlikesinin sürdüğü öğrenilirken, kaçan Tayfun A.’nın arandığı bildirildi.

Saldırgan Tayfun A.’nın ‘Kasten yaralama, yağma, tehdit, şantaj, hakaret, mala zarar verme, ruhsatsız tabanca, bıçak yada mermi bulundurma’ suçlarından 10 kabahat kaydı olduğu öğrenildi. Saldırıda yaralanan Zarnigov R.’nin de şantaj ve tehditten kabahat kaydı olduğu açıklandı.

ARKADAN 3 EL ATEŞ ETTİ VE KAÇTI

Görgü tanıklarından Fuat Çakır, Hanımla konuşarak geldi, o sırada tartışıyorlardı. Silahı çıkardı, arkasından hanıma 3 el ateş etti. Sonrasında 2 el de otomobile ateş açtı ve firar etti dedi.

Esnaf Hava Tonyalı ise Bir kadının saldırıya uğradığını söylediler, daha ilkin burada asla bu şekilde bir vaka olmamıştı diye konuştu. Bir öteki esnaf Erdem Alioğlu ise Akşam biz kapattıktan sonrasında olmuş. Biz bir tek bekçileri ve polisleri gördük dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu