Tüm Yazılar

Otobüsün hızının saatte 130 km olduğu belirlendi

“Kazayı 20-30 metre kala gördüm” dedi. Fakat 307 metre fren izi tespit edildi. Gaziantep’de 16 kişiyi yaşamdan koparan o kazada, otobüs şoförünün ifadeleri mercek altında.

20 Ağustos’ta Gaziantep-Nizip otoyolundaki kazaya müdahale eden ekiplerin arasına dalan otobüs şoforü, ilk ifadesini vermiş sürücü hızının saatte 100-110 km bulunduğunu öndeki kazayı ise 20-30 metre kala gördüğünü söylemişti. İfadeleri üstüne vaka yerinde meydana getirilen incelemeler derinleştirildi.

Ekiplerin yapmış olduğu çalışmalarda kaza noktasında 307 metre fren izi tespit edildi. Ek olarak incelenen takograf cihazında otobüsün kaza anındaki hızının saatte 130 km olduğu belirlendi.

Ek olarak ilk kazadaki yaralılara yardım etmek ve görevlerini yapmak için vaka yerinde olan İhlas Haber Ajansı muhabirleri Ümit Yakup Tanrıöver ile Muhammet Abdulkadir de o kazada hayatlarını kaybetmişlerdi.

Muhabirlerin kazadan dakikalar ilkin son görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde muhabirlerin birinin sıhhat ekiplerine yardım etmiş olduğu ötekinin ise görevi gereği görüntü almış olduğu görülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu