Tüm Yazılar

Ormana giriş yasağı kalktı

İçişleri Bakanlığı yayınladığı genelge ile orman yangını için riskli bölgelerdeki ormanların çevresinde ateş yakılması ve orman alanlarına girişler 31 Ağustos 2022 evveliyatına kadar yasaklamıştı. Ormanlara giriş yasağının kalkmasının arkasından Belgrad Ormanı’na gelenlerden bir bir çok mangal yaktı. Piknikçiler, sofralar kurdu bununla beraber getirdikleri etleri mangalda pişirdi.

“YASAĞIN KALKMASSINI FIRSAT BİLDİK”

Burakcan Kurt “Kalabalık grup olarak geldik mangalımız yaktık. Yasak kesinlikle doğruydu. Orman yangınları giderek artıyordu, devletimiz bu şekilde bir tedbir aldı bizde saygı duyduk. Yasak kalkınca fırsat bilerek ailemizle geldik. Mangalımızı su ve toprak ile söndüreceğiz. Pikniğe gelen insanoğlu çevremizi temiz tutarsa daha güzel olacak” dedi. 

Ahmet Yürüyerek ise “Bilhassa geçen yıl ve son zamanlarındaki çıkan orman yangınlarından dolayı kesinlikle önlemli bir kararmış oldu. Geçtiğimiz seneden kalan bir özlememiz vardı. Arkadaşlarımızla ve eşlerimizle beraber toplanıp geldik. İnşallah önümüzdeki senelerde bir orman yangını görmeyiz” diye konuştu.

İsa Metahan da, “Ormanlarda yasak kalktığı için fazlaca mutluyuz. Yasaklar geldi, orman yangınlarından dolayı bizde fazlaca üzüldük. Bizde ormandan çıktığımız süre közlerimizi söndürerek çıkıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu