Tüm Yazılar

Okullar yeni dönem için hazırlanıyor

Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın yeni eğitim öğretim yılı için hazırlıkları hız kesmeden sürüyor. Yeni inşa edilen ve güçlendirilen 450 eğitim binasında 6 bin 766 sınıf, öğrencilerin hizmetine açılacak. Bunlara ek olarak, 889 yeni okulda, 14 bin 697 dersliğin inşasına, 3 bin 709 derslikli 331 binada ise güçlendirme çalışmalarına devam ediliyor. Ek olarak 4 bin okulun organik gaz dönüşümü emekleri için ihtiyaç duyulan tedbirleri, enerji verimliliği iyileştirmeleri, çatı onarımı, ıslak zemin tadilatı, engellilerin erişimini sağlayacak altyapısı şeklinde gereksinimleri da karşılandı.

Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, emekleri yaz tatilinin ilk haftası başlattıklarını söylemiş oldu. Bakan “12 Eylül Pazartesi günü çocuklarımızı gereksinimleri giderilmiş, depreme karşı güvenli, teknolojiye uyumlu, çevre dostu, çağdaş mimaride okullarla karşılamak için bakanlık olarak tüm imkânlarımızı seferber ettik.” dedi.

Ortalama 4,5 milyar liralık bir yatırım okul zilinden ilkin tamamlanmış olacak. Bunun 2,2 milyar liralık tutarı yeni okulların yapımı, 1,5 milyar lirası onarım gereksinimleri, 700 milyon lirası ise binaların depreme karşı güçlendirilmesine için ayrıldı. Temel eğitimde 10 bin okul projesi kapsamında 3 bin yeni anaokulu ve 40 bin yeni ana sınıfı açılacak. Şu ana kadar 1400 yeni anaokulu ve 10 bin 100 yeni ana sınıfı öğrenciler için hazırlandı.

Yargıtay'dan emsal takı kararı

Yargıtay’dan emsal takı kararı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu