Tüm Yazılar

Okul ve yurt çevrelerinde denetimler artırıldı

Milyonlarca talebe okullarına kavuştu. İçişleri Bakanlığı da 81 ildeki okul ve talebe yurtlarında güvenliği üst seviyeye çıkardı. Bakanlık, görevlendirdiği 57 bin personelle okul ve yurt çevrelerinde denetimi sıklaştırdı. Haftanın 5 günü denetim yapılacak.

KAFE, OYUN SALONLARI, İNTERNET KAFELER DENETLENECEK

Denetim meydana getirilen yerlerden biri de Ankara’daki bir meslek lisesi önüydü. Okula yakın yerlerdeki hem araçlar incelendi hem de yayalara GBT, doğrusu informasyon taraması yapılmış oldu. Denetimde bilhassa okulla ve öğrencilerle ilişkisi olmayan yayalara kimlik ve GBT uygulanıyor. Hakkına olumsuzluk tespit edilenlere işlem yapılıyor. Okul çevresindeki park, bahçe, kafe, oyun salonu, web kafeler de takipteydi. Takımlar araştırma ve kimlik kontrolü yapmış oldu.

OKUL SERVİS ŞOFÖRLERİNE EĞİTİM

İçişleri Bakanlığı’nın güvenlik önlemlerine ek olarak Ulusal Eğitim Bakanlığı servislerle ilgili adım attı. Yeni eğitim ve öğretim döneminde tüm okul minibüsü şoförlerine halk eğitimi merkezlerinde iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verilecek. Kursları başarıyla bitiren şoförlere kurs bitirme belgeleri de verilecek. Kurslar en geç 11 Kasım 2022’ye kadar tamamlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu