Tüm Yazılar

Muharrem İnce, CNN TÜRK’te – Son Dakika Haberleri İnternet

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hafta Sonu’na konuk oldu. Seçim gecesi iddiaları için ne diyor? CHP içinden gelen eleştiriler için ne düşünüyor? Cumhurbaşkanlığı yarışında aday olacak mı? Karşıcılık partilerini niçin eleştiriyor? Iktisat, dış siyaset, eğitim ve istihdam mevzusunda projeleri neler? Suriyelilerin dönüşü için meydana getirilen emek harcamaları iyi mi değerlendiriyor? Hakan Çelik sordu; Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce yanıtladı.

Muharrem İnce’nin açıklamalarından satır başları şöyleki;

(Gülşen’in tutuklanması) Üstünden 5 ay geçmiş birisi video yayınlamış, savcılık harekete geçmiş ve Gülşen hanımı tutuklamışlar. Gündemi değiştirebilmek için yapılmış bir vaka. Toplumu kutuplaştırmak istiyorlar. Mühim bir kısım var ki vahim olan kısmı olan o. Yargının bu hale gelmesinde iktidar kadar karşıcılık de mesuldür. Bu iktidar bu karşıcılık ortaktır. Yargının altına dinamit koydular. 13 tane üyeden 1 tane üye olsa ne olur olmasa ne olur. Yargıyı beraber yok ettiler.

Sedef Kabaşı’ı da tutuklayanlar aynı kişiler. Bu başsavcıları kim görevlendiriyor. HSK… Karşıcılık bunlara oy vererek Gülşen hanımın tutuklanmasına sebep oldu. Bu muhalefetin yargıdan yakınma etmeye hakkı yoktur.

Bu muhalefete kızmayacaksın da ne yapacaksın? Balık baştan kokar.

Gülşen hanımın söylediklerine katılmıyorum. Sapık imam hatipten de çıkabilir her yerden çıkabilir. İmam hatipliler bu memleketin vatandaşlarıdır. Alevilere de söyleniyor. Alevilere söz söyleyen tutuklanan bir şahıs görmedim ben. Hiçbiri tutuklanmıyor. Niçin imam hatipliler ayrıcalıktır?

Bu memleketin her biri eşittir. Kimse dokunulmaz değildir. “Bizim adamlara sataşırsanız tutuklarız sizi” bu mantığı doğru bulmuyorum. Diyanet İşleri’ni şaşkınlıkla izliyorum. AK Parti İl Başkanı sanki. Politika kurumunun sopası olması imkansız. Umut Özdağ azca bile yapmış.

SEÇİM GECESİ NELER YAŞANDI?

Üzülen, kırılan var ise özür dilerim. CHP’nin sistemi çöktü. Elime netice gelmedi.

“ALTILI MASADAN HİÇ UMUDUM YOK”   

Altılı masadan asla umudum yok. Aday belli olmalıydı, mühim mevzuları konuşmuyorlar. Biz bu sisteme niye geçtik? Koalisyonu bitireceğiz diye. Fakat şuan koalisyonun alası var. Anlam ifade etmeyen bir iş oldu. 6’lı masa. Umudum var mı, benim asla yok. 12 yıl ekonomiyi yöneten Ali Babacan ümit mu olacak? Suriyelileri Türkiye’ye getiren Ahmet Davutoğlu Suriyelilerine ülkelerine geri mi gönderecek? Bu iş Erdoğan ile de olmaz. Aylardır bir araya geliyorlar. Netice var mı? Talibi belirleyemiyorlar. Erken açıklarlarsa yıpranırmış Erdoğan 20 senedir aday. Yıpranıyor mu? Mühim konuların asla birisini konuşmuyorlar. Sorunları halının altına süpürüyorlar. Somut konuların asla birisine girmiyorlar.

Eğitimi konuşmuyorlar. Sayın Babacan, Davutoğlu, Karamollaoğlu kızar diye. İktidar olduğumda eğitimde tarikatları kökten kazıyacağım. Nokta. İlkeli, omurgalı bir politika istiyoruz. Ben bu şekilde bir politika görmüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu