Tüm Yazılar

Mardin’deki kazada TIR şoförünün ifadesi ortaya çıktı

Mardin’in Derik ilçesinde Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan akaryakıt istasyonu yakınındaki Kaza dün meydana geldi. Sürücüsünün adı öğrenilemeyen gübre yüklü TIR, freni boşalınca 2 araca çarptıktan sonrasında devrildi. İhbar üstüne kaza yerine sıhhat, itfaiye, jandarma ve polis ekipleri sevk edildi. Çevredekiler de kaza yerinde toplanarak ekiplerin çalışmasını takip etti. Kazayla ilgili görevliler çalışmalarını sürdürürken, saat 17.30 sıralarında ise sürücüsünün adı öğrenilemeyen gübre yüklü başka TIR, hızla kalabalığın arasına daldı. Kaza yerinde bulunanlar, ürkü ve korku içinde kaçışmaya çalışırken TIR, apartmana çarparak durdu.

Can pazarının yaşandığı kaza yerine oldukça sayıda sıhhat, polis ve itfaiye ekipleri ekibi sevk edildi. Kazada 20 şahıs yaşamını yitirdi, 26 şahıs de yaralandı. Yaralıların tedavileri, kentteki çeşitli hastanelerde sürerken, yol ise temizlik çalışmalarının arkasından yine trafiğe açıldı.

ŞOFÖRÜN İFADESİNE İLK KEZ ULAŞILDI

CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever TIR şoförünün ifadesini şu şekilde aktardı:

Irak’ın Zaho şehrine götürmek suretiyle yola çıktığını ifade ediyor. Ürünleri kime götürdüğünü bilmediğini söylemiş. Frenlerin tutmadığını fark ettiğinde iyice frenlere asıldığımı söylüyor. Hızının ne işe yaradığını bilmediğini söylüyor.

Vasıta bakımını bir ay ilkin yaptığını söylüyor.

Yüklediği gübre miktarı için de TIR’ın 29 ton alabildiğini, kendisinin de yüklediği ton miktarının 27 ton bulunduğunu söylemiş

Kazayı yaptıktan sonraki durumu hatırlamadığını, insanların kendisini çıkarmak için bayıldığını söylemiş.

1 HAFTA ÖNCE DERİK’E TAYİN OLMUŞ

Öte taraftan ilk kazaya müdahale esnasında şehit olan polis memurunun kimliği belli oldu. Kazada yaşamını kaybeden polis memuru Yahya Ergin’in 1 hafta ilkin Tekirdağ Şarköy’den Mardin’in Derik ilçesine atama olduğu açıklandı. Çanakkale Ezine doğumlu olan 33 yaşındaki polis memuru Ergin’in 1 çocuk babası olduğu ve TEM Şube Müdürlüğünde görevli olduğu öğrenildi.

ŞEHİDE SON VEDA

Şehit polis memuru Yahya Ergin’nin cenazesi ilk olarak Çanakkale Havaalanına getirildi. protokol tarafınca karşılanan Ergin’in cenazesi, buradan kortej eşliğinde karayoluyla baba ocağı Çanakkale’nin Ezine ilçesine bağlı Arasanlı köyüne getirildi.

Şehit polis memuru Yahya Ergin’in Türk bayrağı sarılı tabutuna sarılan eşi Ebru Ergin ile anası Ayfer Ergin gözyaşlarına boğuldu. Ağabey Arasanlı köyü muhtarı Ersin Ergin ile büyük ağabeyi Akıllı Ergin taziyeleri kabul etti.

Yahya Ergin’in 1 yaşındaki oğlu Yiğit Eymen de yakınlarının kucağında cenazeye getirildi. Yiğit Eymen, her şeyden habersiz tabutun önünde duran babasının fotoğrafına baktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu