Tüm Yazılar

Kuaresma Azad ile Anne Marie’nin babasından ‘Rachid Ghezzal’ başvurusu

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün ‘Vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, komik olarak değerlendirilen, yazım ve yazım hatası olan ad ve soyadı değişikliği başvuruları, e-devlet vasıtasıyla yada yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine 24 Aralık’a kadar yapabilecek’ duyurusunun arkasından Diyarbakır’da yaşayan ve Ankara’da Futsal 1’inci Ligi takımlarından Çankaya Belediyespor’da oynayan Veysi Çevik, Beşiktaşlı futbolcu Rachid Ghezzal’ın adını almak için talepte bulunmuş oldu. Yalnız maç günleri Ankara’ya giden Veysi Çevik, oğlu Kuaresma Azad’ın adının da ‘Ricardo Kuaresma Azad’ olması için müracaat yapmış oldu. Kızına da İngiliz müzisyen Anne-Marie’nin adını koyan Çevik’in 2 başvurusunun şu an araştırma aşamasında olduğu açıklandı.

‘EŞİME DE ANDERSON TALİSCA İSMİ İÇİN BAŞVURU YAPACAĞIM’

Quaresma’nın kendisi için değişik anlamı bulunduğunu özetleyen Veysi Çevik, “Beşiktaş’tan fazlaca daha ilkin Quaresma ile ilgili paylaşımlarım vardı. ‘Çocuğum olursa adını Quaresma koyacağım’ demiştim. Sonrasında Beşiktaş’a geçirme oldu; ben de evlendim, çoluk çocuğa karıştım. Hayalimi gerçekleştirerek oğluma Quaresma adını verdik. Anne-Marie’yi de fazlaca seviyorum, fazlaca güzel bir insan. Bizim Cizreli Mehmet var; beraber konser verdiler. İşte o vakit beni tam kazanmıştır. Sevdik, kızıma da onun adını verdik. Şimdi de sıra bende. Rachid Ghezzal, değişik bir oyuncu. Onu da fazlaca seviyorum. Eşim için de Anderson Talisca adı için müracaat yapacağım” dedi.

“Her insanın yaptığını değil; değişik şeyleri yapmayı seviyorum” diyen Veysi Çevik, “Kızımın adını aslen Muslera koyacaktım. İstanbul’da biri, çocuğuna Ege Muslera adını koymuştu. O vakit ben de ‘Anne-Marie olsun’ dedim. Muslera da fazlaca sempati duyduğum bir insan” diye konuştu.

Halide Çevik (29) de eşine olan sevgisi sebebiyle yabancı adları olgunlukla karşıladığını belirterek, “Benim aslen futbol ile bir alakam yok. Eşimi sevdiğim için görmezden geliyorum. O yüzden kızmıyorum, bir şey demiyorum. İlerleyen zamanlarda fikrimi değiştirebilirim. İsmim Talisca olabilir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu