Tüm Yazılar

Kral 3. Charles’ın yardımcısını uyardığı görüntüler, toplumsal medyada viral oldu

8 Eylül’de Kraliçe II. Elizabeth’in vefatının peşinden tahta oğlu Charles oturdu.

Kral III. Charles adını alan eski Galler Prensinin Cumartesi günü St James Sarayı’nda yeminini imzalamadan ilkin yapmış olduğu el hareketleri, kısa sürede toplumsal medyanın en oldukça tartışılan mevzuları içinde yer aldı.

Masaya yaklaştı ve resmî belgeleri imzalamadan derhal ilkin salonda bulunan görevliye el hareketi yaparak bazı eşyaların masadan kaldırılmasını sert bir ifade ile talep etti.

Charles, sandalyeye oturduktan sonrasında yardımcısına işaret ederek masada duran kalemleri de kaldırttı.

O anlamış olur toplumsal medyada milyonlarca kez seyredildi ve yeni tartışmaları alevlendirdi. Kimi toplumsal medya kullanıcıları yeni kralın bu tavrını eleştirirken, kimileri kralın annesinin vefatının peşinden stresli bulunduğunu savundu. 

İLK AÇIKLAMA: AĞIR SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM

3. Charles resmen Kral duyuru edilmiş olduğu seremoninin ilk kısmı peşinden yapmış olduğu konuşmaya anası Kraliçe 2. Elizabeth’i anarak başlamıştı.

Annesinin hizmete olan bağlılığını övdüğü konuşmada, hükümdarlığın sorumluluğunun bilincinde bulunduğunu söylemiş oldu:

‘Annemin hükümdarlığı, süresi ve adanmışlığı eşsizdi. Bugün yas tutarken, bu inançla dolu ömre de teşekkürlerimizi sunuyoruz.’

Öte taraftan İngiltere Kralı 3. Charles, anası Kraliçe 2. Elizabeth’in cenaze töreninin yapılacağı günü resmi dinlence günü duyuru etti.

Bu karar, Charles’ın Kral olarak resmen duyuru edilmiş olduğu seremonide duyuruldu. 8 Eylül’de yaşamını kaybeden 2. Elizabeth’in cenaze töreninin ne vakit yapılacağı hemen hemen netleşmedi.

Kraliçe'nin naaşı Edinburgh'a götürülüyor

Kraliçe’nin naaşı Edinburgh’a götürülüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu