Tüm Yazılar

Kılıçdaroğlu’ndan adaylık sorusuna cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu altılı masadaki liderlerin kendi isminde uzlaşması durumunda hazır bulunduğunu söylemiş oldu. Kılıçdaroğlu, “Uzlaşılırsa normal olarak. Hazırım diyorsunuz kısaca. Elbet kısaca niye olmayalım. Devletin iyi mi yönetilmesi gerektiği belli. Altı önder de aslına bakarsan devletin iyi mi yönetilmesi gerektiği mevzusunda görüş birliğine varmış durumda. Oturacağız konuşacağız çağdaş insanoğlu benzer biçimde.” sözlerini kullandı.

Katılmış olduğu bir tv programında cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin konuşan Kılıçdaroğlu, altılı masayı işaret ederek “Altı önder oturur belirleriz. Görüşlerine saygı duymamız gerekiyor. Tamamımız destek veririz.” ifadelerini de kullandı.

Kılıçdaroğlu’na Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun adaylık ihtimalini sorusuna “Bunlar asla konuşulmadı. Görevlerinde başarılılar.” yanıtını verdi.

CHP lideri altılı masada çatlak olduğu iddialarının da doğru olmadığını söylemiş oldu. Bazı illerde ortak milletvekili listesinin olabileceği de sinyalini verdi ve “Liderler karar verir” dedi. ve seçim hazırlıklarını söyledi.

CHP lideri fazlaca tartışılan “KHK’lıların tümünü görevlerine iade edeceğiz” sözlerine ilişkin de “Sulh akademisyenlerini görevine teslim edeceğim. Iyi mi düşünürse düşünsün niçin üniversiteden atayım Mahkeme beraat ettirmiş. Bunu görevi iade etmeniz lazım.” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, seçimden sonrasında ağırlık verecekleri konulardan birinin FETÖ’nün siyasal ayağının ortaya çıkarılması bulunduğunu da söylemiş oldu.

Kılıçdaroğlu'nun "KHK'lılar" sözleri

Kılıçdaroğlu’nun “KHK’lılar” sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu