Tüm Yazılar

Kanseri yendi maganda kurbanı oldu

Esenler’de aynı mahallede yaşayan ev hanımı Nuran (45) ile ayakkabı imalatçısı Necmi Kavak (48), 1998 senesinde sevmiş olarak evliliğe ilk adımını attı. Çiftin mutluluğu, Eda ve Eray adını verdikleri evlatlarının hayatlarına girmesiyle ikiye katlandı. Sadece 8 yıl sonrasında Nuran Kavak göğüs kanserine yakalandı. Kurnaz hastalığı alt etmesi 10 yıl sürdü.

4 yıl sonrasında bu kez akciğer kanseri çıktı ortaya. Onu da yendi fakat yıllarını savaşım içinde geçiren bedenine bu kez sırasıyla akciğer zarı kanseri, kemik kanseri ve son olarak omurilik kanseri girdi. 5 ayrı kanser türüne karşı giriştiği harpte, ailesinin de desteğiyle galip gelmeyi başaran Nuran Kavak, mayıs ayındaki son tedavisiyle yeni hayatına yepyeni bir heyecanla girmenin mutluluğunu yaşıyordu. Ta ki 22 Haziran gecesi onu genç yaşlarında yaşamdan koparacak katliam benzer biçimde kazaya kadar. 

AİLE YEMEĞİ ACI BİTTİ

Kızları Eda’nın üniversite eğitimi için iki yıl ilkin Ataşehir’e taşınan Kavak ailesi, kazadan saatler ilkin Nuran Kavak’ın isteği üstüne bir restoranda hep beraber akşam yemeği yedi. Aile, Suadiye sahiline gitmeye karar verdi. Aracı park ettikleri bölge çoğunlukla kazalarla gündeme gelen, geceleri yarışların yapıldığı bir bölge olarak biliniyordu. Aracı park edip yürümeye başladıktan bir tek 10 dakika sonrasında Nuran Kavak, yaşanacakları hissedercesine eşine döndü ve “İçim daralıyor. Eve dönelim mi” dedi. Eve dönmeye karar verdiler. Saat 01.15 sıralarıydı. Evlatları yolun karşısına geçti, arkalarından gelen Nuran Kavak ile Necmi Kavak kaldırıma birkaç adım kala katliam benzer biçimde bir kazanın ortasında kaldı.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKINCA ÖĞRENDİ

Çetin Emeç Bulvarı’nda (sahil yolu) yarış yaptıkları ileri sürülen iki sürücü faciaya yol açtı. İddialara nazaran aşırı süratli şekilde seyreden Sulh A.’nın (23) kullandığı otomobil, Kenan Ö.’nün (30) idaresindeki aracı sıkıştırdı. Kontrolden çıkan Kenan Ö.’nün aracı trafik ışıklarına 30-35 metre mesafeden geçmekte olan Kavak çiftine çarptı. Çarpmanın etkisiyle Nuran Kavak vaka yerinde yaşamını yitirdi.

Ağır yaralanan ve vücudunda oldukça sayıda kırık oluşan Necmi Kavak ise FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk tedavisinin arkasından Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Nuran Kavak sevenleri tarafınca Esenler Kemer Mezarlığı’na defnedilirken, 2 gün komada kalan ve 3 hafta süresince yoğun bakımda yaşam savaşı veren Necmi Kavak ise geçirdiği ameliyatların arkasından taburcu oldu. Sadece o ana kadar eşinin kazadan sağ kurtulduğunu zanneden Necmi Kavak yaşam arkadaşının vefat ettiğini öğrenince yıkıldı.

SERBEST BIRAKILDILAR

Öte taraftan gözaltına alınan Sulh A. ve Kenan Ö. ise, “Taksirle Öldürme” suçundan gözaltına alındıktan sonrasında sevk edildikleri Nöbetçi Mahkeme tarafınca ‘adli denetim’ şartıyla özgür bırakıldı. Biricik eşinin ölümüne yol açan sürücülerin özgür bırakılmasına tepki gösteren Necmi Kavak, kaza öncesi ve sonrasında yaşananları şu sözlerle söyledi.

“PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM”

“Bölgede azami 50 km hız sınırı var. Sadece çocuklarım ve öteki görgü tanıkları 100-120 km hızla geldiklerini söylemiş oldu. Ilkin bana çarptı. 8-10 metre savruldum. Sonrasında eşime çarptı. Kazaya yol açan Sulh A.’nın 8 adli sicil kaydı bulunduğunu, bunların 4’ünün trafik kazasından bulunduğunu öğrendik. Kaderin önüne geçilmez fakat vicdanları rahatlatan bir kararın çıkmasını isterim. Kanunlar çerçevesinde bu işin peşini bırakmayacağım.

Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu’nda ölüm saçan bu kazaların son bulması lazım. Benim eşim müthiş bir insandı. Ben ona doyamadım. Evliliğimizin ilk 8 yılı oldukça iyi geçti. Sonrasında yaşantımız mücadeleyle geçti. Bir ömrüm daha olsa gene onunla geçirirdim.”

Ailenin avukatı Kardelen Tatlı da “Hukuki mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Ortada can kaybı var. Her türlü ceza almalarını istiyoruz” dedi. (Sabah)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu