Tüm Yazılar

Kahramanmaraş’ta orman yangını

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Edinilen bilgiye bakılırsa, Onikişubat ilçesi ile Andırın ilçesi içinde kalan Kısıklı bölgesindeki ormanlık alanda hemen hemen belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. İhbar üstüne yangın bölgesine oldukca sayıda arazöz sevk edildi. Yangına yangın ilk müdahale ekipleri karadan, yangın söndürme helikopterleri ise havadan müdahale ediyor. 

İKİNCİ YANGIN ÇIKTI, 1 HEKTAR ALAN YANDI

Kahramanmaraş’ın Kısıklı mevkisindeki yangın devam ederken, Dulkadiroğlu kazasının Bulanık Mahallesi’ndeki ormandan da alevler terfi etti. İhbarla bölgeye oldukca sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin kısa sürede müdahalesiyle alevler, söndürüldü. Bulanık’taki yangında 1 hektar alan ziyan oldu.

İLK YANGIN SÖNDÜRÜLMEYE ÇALIŞILIYOR

Öte taraftan Kısıklı bölgesindeki yangında ise ormanın sarp olması sebebiyle takımlar, alevlere güçlükle müdahale ediyor. 235 şahıs, alevleri söndürmek için 9 arazöz, 2 su tankı, 4 dozer, 4 itfaiye aracı, 3 yangın ilk müdahale aracıyla karadan müdahale ederken; 7 helikopter ve 5 tayyare ile de havadan destek veriliyor.

SON DAKİKA: Bursa'da tur otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var...

SON DAKİKA: Bursa’da tur otobüsü devrildi! Ölü ve yaralılar var…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu