Tüm Yazılar

Kabine toplanıyor! İşte masadaki tehlikeli sonuç mevzu başlıkları…

GÜNDEMDE ENFLASYONLA MÜCADELE ADIMLARI OLACAK

Dar gelirli için atılacak adımlar, toplumsal konut projeleri ve enflasyonla savaşım, ekonomideki tehlikeli sonuç başlıklar ile dış politikadaki gelişmeler kabine toplantısında ele alınacak.

SOSYAL KONUT 13 EYLÜL’DE AÇIKLANIYOR

Kabinenin en mühim gündem başlığı iktisat. Kredi kartı ve satmaca borcu icraya düşenlerin borcunun silinmesi adımı sonrası atılacak yeni adımlar ile enflasyon ile mücadelede uygulanacak yeni kararlar kabinede görüşülecek. 13 Eylül’de lansmanı yapılacak dar gelirliye toplumsal konut projesi projesindeki son aşama da görüşmede değerlendirilecek.

MEMURLARA ÖDENECEK PROMOSYON

Görüşmede memurların bazı beklenti ve talepleri de ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Işgören-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüşmesinde sözleşmelilerin ekibe geçirilmesi ve memurlara ödenecek promosyon mevzusu değerlendirildi. Kamuda değişik kurumlara değişik şekilde ödenen promosyonların hem artırılması hem de merkezi bir düzenleme yapılması talep ediliyor. Banka promosyonlarının güncellenmesi ve merkezi düzenlemeler de toplantıdaki başlıklardan olacak.
Okullar da 12 Eylül’de açılacak. Hem yeni eğitim yılı hazırlıkları hem de öğretmenlere ödenecek öğretim yılına hazırlık ödeneği mevzusu da kabinenin gündeminde.

YUNANİSTAN’IN TÜRK JETLERİNE TACİZİ

Ve kabinenin dış gündemi… Yunanistan son 2 haftada Türk jetlerini 3 kez rahatsızlık etti. Son rahatsızlık ise S300 hava müdafa füzeleriyle gerçekleşti. Türkiye bu tacizleri NATO’ya taşırken, NATO’nun atacağı adımları beklemeye başladı. Görüşmede Yunanistan ile yaşanmış olan bu süreç de değerlendirilecek.

ERDOĞAN KRİTİK TOPLANTILARA KATILACAK

Erdoğan’ın Eylül ayı dış ilişkiler trafiği de yoğun. Erdoğan bu hafta Balkanlarda olacak. Ek olarak bu ay hem Birleşmiş Milletler Genel Kurulu hem de Şangay İşbirliği Örgütü toplantısına katılacak. Bu ziyaretler de kabinede değerlendirilecek başlıklardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu