Tüm Yazılar

İyi Parti’nin 81 İl Başkanından Ortak Izahat: “Metin Özışık Hdp’ye Bakanlıkla İlgili Görüş Beyan Etmemiştir”

İyi Parti‘nin 81 il başkanı görevden alınan eski Yozgat İl Başkanı Metin Özışık için, “Toplantı süresince Sayın Özışık hiçbir şekilde kamuoyuna yansıdığı şekliyle HDP’ye bakanlık meselesi ile ilgili bir görüş beyan etmemiş, bunun yanı sıra Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve söz alan tüm il başkanlarımız partimizin HDP ile aynı masada buluşmasının mümkün olmadığını defaatle ifade etmişlerdir. Hal böyleyken esasen görevden alındığı halde kamuoyuna çekilme etmiş olduğu şeklinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan Sayın Özışık; il başkanları toplantısından bigün sonrasında gerçek dışı ifadeler ile başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak suretiyle partimizin tüm kademelerinde vazife alan dava arkadaşlarımızı zan altında bırakmaya ve kamuoyu önünde itibarını zedelemeye çaba etmiştir” açıklamasını yapmış oldu.

İyi Parti‘nin 81 İl Başkanlığı, 5 Eylül’de meydana getirilen Olağan İl Başkanlığı Toplantısı ve Metin Özışık’ın iddiaları ile ilgili ortak izahat yayınladı. Toplumsal medyadan paylaşılan izahat şu şekilde:

“5 Eylül 2022 Pazartesi günü Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin başkanlığında olağan il başkanları toplantısı icra edilmiştir. Toplantı kapsamında Sayın Genel Başkanımızın açılış konuşmasından sonrasında ilk sözü önceki dönem Yozgat İl Başkanı Sayın Metin Özışık almış ve görevden alınmasına ilişkin kısa bir değerlendirmede bulunduktan sonrasında bu mücadeleye evlatları için girdiğini ve gene bu mücadelenin başarı göstermiş olması için elinden geleni yapacağını söylemiştir. Hatta; ‘Her il başkanları toplantı giriş kartını anneme veriyorum. O da teğmenlik kılıcımın yanına koyuyor. Annem için de akrabalarım için de İYİ Parti bu kadar mühim’ şeklinde bir ifadede bulunmuş ve yerine gelecek il başkanına başarılar dilemiştir.

“ZAN ALTINDA BIRAKMAYA VE KAMUOYU ÖNÜNDE İTİBARINI ZEDELEMEYE GAYRET ETMİŞTİR”

Toplantı saat 13.30’da başlamış ve 18.30’a kadar devam etmiş; Sayın Metin Özışık da toplantının sonuna kadar görüşmede bulunmuştur. Toplantı süresince Sayın Özışık hiçbir şekilde kamuoyuna yansıdığı şekliyle HDP’ye bakanlık meselesi ile ilgili bir görüş beyan etmemiş, bunun yanı sıra Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve söz alan tüm il başkanlarımız partimizin HDP ile aynı masada buluşmasının mümkün olmadığını defaatle ifade etmişlerdir. Hal böyleyken esasen görevden alındığı halde kamuoyuna çekilme etmiş olduğu şeklinde gerçeğe aykırı beyanda bulunan Sayın Özışık; il başkanları toplantısından bigün sonrasında gerçek dışı ifadeler ile başta Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener olmak suretiyle partimizin tüm kademelerinde vazife alan dava arkadaşlarımızı zan altında bırakmaya ve kamuoyu önünde itibarını zedelemeye çaba etmiştir. İYİ Parti’nin iktidarı için kararlılıkla savaşım veren il başkanları olarak; partimize yönelik haksız ithamları nereden gelirse şiddetle reddediyor ve bu irade beyanımızı aziz milletimizin takdirlerine sunuyoruz.”

Halkların Demokratik Partisi Meral Akşener Metin Özışık İYİ Parti Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu