Tüm Yazılar

İYİ Parti’den Metin Özışık açıklaması: İstifa etmedi, görevden alındı

İyi Parti Genel Sekreterliği yazılı bir izahat yaparak, Metin Özışık‘ın Yozgat il başkanlığı görevinden çekilme etmediğini, aksine görevden alındığını bildirdi. Metin Özışık, CHP’li Gürsel Tekin’in açıklamalarına tepki göstererek partisinin il başkanlığından çekilme ettiğini öne sürmüştü.

İyi Parti Genel Sekreterliği tarafınca meydana getirilen yazılı izahat şöyleki:

“25.08.2022 tarihinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafınca Yozgat Eski İl Başkanımız Sayın Metin Özışık hakkında, vazife değişikliği sonucu verilerek tebellüğ etmesi için Genel Merkezimize onlarca defa çağrı edilmesine karşın mazeretler sunarak gelmemiştir. 05.09.2022 tarihinde Ankara’da mutat olarak meydana getirilen İl Başkanları Toplantısı için gelen Sayın Özışık’a, toplantı öncesi Genel Merkezimizde karar bildiri edilmiştir.

“GÜNDEM İLE İLİŞKİLENDİRMESİ ÜZÜCÜ VE UTANÇ VERİCİDİR”

Genel Merkez sonucu ile görevden alınmış olmasına karşın tamamen gerçeğe aykırı olarak kamuoyuna kendisinin çekilme ettiğini açıklaması ve istifasını da gündem ile ilişkilendirmesi üzücü ve utanç vericidir. Partimizin halen üyesi olan Sayın Özışık’ın Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Metin Özışık İYİ Parti Yozgat Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu