Tüm Yazılar

İstanbul’da metrobüs kazası! Vali Yerlikaya’dan izahat: 42 şahıs yaralandı

Kaza, saat 18.30 sıralarında Avcılar Şükrübey Metrobüs durağı civarlarında yaşandı. Edinilen bilgiye bakılırsa, Şükrübey Metrobüs durağı civarlarında hemen hemen bilinmeyen bir nedenle 2 metrobüs kafa kafaya çarpıştı. Kazada iki metrobüs içinde bulunan toplam 42 şahıs yaralanırken, kaza yerine oldukca sayıda polis, itfaiye ve sıhhat ekibi sevk edildi. Vaka yerine gelen polis ekipleri yol üstünde tedbir alırken, sıhhat ekipleri ise yaralılara müdahale etti. Meydana getirilen ilk müdahalenin peşinden yaralılar çevrede bulunan hastanelere sevk edildi.

Metrobüs seferleri durdu, vatandaşlar metrobüs yolundan yürüdü

Yaşanmış olan metrobüs kazası sebebiyle, öteki bölgelerdeki metrobüslerde güzergah üstünde beklemek mecburiyetinde bırakıldı. Bunun üstüne metrobüslerde bulunan vatandaşlar, metrobüslerden inerek, güzergah üstünde yürüyüp duraklara ulaştı. Metrobüsün durması sebebiyle, vatandaşlar duraklarda yoğunluk oluşmasına niçin oldu.

 

 


Metrobüs seferleri araçların kaldırılmasıyla yine başladı

Ekiplerin yapmış olduğu çalışmaların peşinden, kazaya karışan metrobüsler bölgeden kaldırıldı. Metrobüs güzergahında meydana getirilen temizleme çalışmasıyla beraber metrobüs seferleri Küçükçekmece yönüne kontrollü bir halde tekrardan başlatıldı. Öte taraftan, kaza bölgesi ve ekiplerin yapmış olduğu emekler ise dron ile havadan görüntülendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu