Tüm Yazılar

İsim benzerliği ev sahibi yapmış oldu, durumu boşanma davasında fark etti

İsim benzerliği ev sahibi yapmış oldu, durumu boşanma davasında fark etti

17 senedir üstünde bir ev daha bulunduğunu boşanma davasın fark etti

2 yıl süresince evin gerçek sahibini aradı

ELAZIĞ Elazığ’da yaşayan Hasan Yıldırım, eşiyle boşanma davası sürecinde mala konan önlem sonucunda üstünde bir evin daha bulunduğunu öğrendi. Tapuya giderek durumu araştıran ve isim benzerliğinden dolayı başka birinin evinin üstüne yapıldığı gören Yıldırım, ortalama 2 yıl uğraşmasının peşinden Almanya’da yaşayan adaşına ulaşarak evi devretti.

Elazığ’da yaşayan 4 çocuk babası Hasan Yıldırım (61), eşiyle boşanma aşamasında olduğu süre zarfında mala önlem konulması ile üstüne bir ev daha bulunduğunu öğrendi. Bir yanlışlık bulunduğunu anlayan ve tapuya giden Yıldırım, başka bir dairenin daha 2005 yılından itibaren mülkiyetin üstünde bulunduğunu öğrendi. Meydana getirilen araştırmada evin, baba ismine kadar aynı olan başka bir Hasan Yıldırım’a ilişik olduğu tespit edildi. Dava sürecinde üstüne 2 ev görünmüş olduğu için kendi evini eşine vermek zorunda kalan Yıldırım, öteki evin asil sahibi bulmak için 2 yıl uğraştı. 2 senenin sonunda Hasan Yıldırım, adaşına ulaşmayı başardı. Almanya’da yaşayan Hasan Yıldırım da yazın memleketi Elazığ’a geldi. Yıldırım, adaşını da alarak tapuya gitti ve evi aslolan sahibine devretti. Bir zamanlar üstünde 2 evi bulunan Yıldırım ise şimdi bin lira vererek kirada oturmaya başladı.

“Gel malını al dedim”

Üstüne 2 ev bulunduğunu boşanma davasında öğrendiğini belirten Hasan Yıldırım, “Insanın evini vermemek için kendi evimi eski eşime verdim. Yoksa normalde evimin yarısı benim yarısı eski eşimindi. Ben evin yarısını arkadaşın mağdur olmaması için bağışlama ettim. Şu an evsiz kaldım. Bin lira kira ile kiradayım. Benim bir evimin daha olmadığını bildiğim için tapuda soruşturdum. İsmim Hasan Yıldırım. Öteki arkadaşla baba ismim de tutuyor. 2 yıl kadar araştırdım, fakat bulamadım. Avukat İbrahim Ersöz bana destek oldu. Ilkin belediyeye gittik evin adresini bulduk. Sonrasında mahalle muhtarına gittik. Sorduk, evet Hasan Yıldırım diye birini tanıyorum dedi. Hasan Yıldırım’ı araştırdık, sorduk ve Almanya’da bulunduğunu öğrendik. Muhtarın vasıtası ile kendisine ulaştık. Gel malını al dedim. Oldukca şükür Tanrı bizlere başka bir şey nasip etmedi. Arkadaşında kazancı helaldir. Çağırdık ve geldi. Bugün mülkiyetini kendisine devrettim” dedi.

“Arkadaşa teşekkür ederim”

Dürüstlüğünden dolayı adaşına teşekkür eden Hasan Yıldırım ise “Evi 2005 senesinde aldım. 2013 senesine kadar da kendim oturuyordum. Sonrasında ailemi de yurt dışına getirdim. Sonrasında kiraya verdim. İçinde halen kiracı oturuyor. Benim baba adı Mehmet, anne adı Reşide. Ben 1975 doğumluyum. Hasan abi bende büyük. Aramızda yaş farkı da var. Zamanında tapuya verdiğim kimliği de daha değiştirmedim. Arkadaşa teşekkür ederim” diye konuştu.

Hasan Yıldırım Almanya Elazığ Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu