Tüm Yazılar

İntikam cinayeti mi?

Beşiktaş Etiler’de geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 13.00 sıralarında meydana gelen vakada, sokaktaki bir eczanede kalfa olarak çalışan 18 yaşındaki Burak Arat ilaç siparişini götürmek için iş yerinden çıkmış olduğu esnada yanına husumetlisi olan bir kişi gelmişti. Kişi ile konuşma bahanesiyle dışarıya çağırdığı genç içinde münakaşa çıkmıştı.

Genci sırtından vurarak öldürmüştü

Irdelemenin kavgaya dönüşmesi üstüne saldırgan kişi, silahını çıkartarak gence doğrultmuş, kaçan genci kovalayarak silahla arkasından 5 el kurşun yağdırmıştı. Saldırının peşinden saldırgan kendisini bekleyen beyaz renkli plakasız bir motosiklete binerek kaçarken, sırtından 3 isabet alan genç kanlar içinde yere yığılmıştı. Olayın peşinden sesleri duyan çevredeki vatandaşların suç duyurusu üstüne vaka yerine sıhhat ve polis ekibi sevk edilmişti.

Polis her yerde saldırganları arıyor

Kısa sürede vaka yerine gelen sıhhat ekipleri, ağır yaralı genci yaptıkları ilk müdahalenin peşinden ambulansla Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırarak tedavi altına almıştı. Derhal ameliyata alınan genç meydana getirilen tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını kaybetmişti. Olayın peşinden emek verme başlatan Beşiktaş İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, görgü şahitlerinin ifadesine başvurarak güvenlik kamera görüntülerini incelemeye almış, meydana getirilen emekler sonucunda plakasız beyaz bir motosikletle gelen ve kaçan kasklı şahısların kimlikleri tespit edilmişti.

Katliam anı kameralara yansıdı

Öte taraftan, yaşanmış olan cinayetin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, husumetlisinden kaçan genç sokakta koşmaya başlıyor. Bir süre sonrasında sırtından yaralanan genç yere düşüyor. Birkaç metre yerde sürünen genç peşinden hareketsiz kalıyor. Sesleri duyan vatandaşlar koşarak gencin yanına geliyor. Peşinden sıhhat ekipleri ambulansla vaka yerine geliyor. Vatandaşların ambulansı yönlendiriyor. Sıhhat ekipleri genci ambulansa koyarak götürüyor.

İntikam cinayeti olduğu ortaya çıkmıştı

Öte taraftan, vakayla ilgili yeni detaylar ortaya çıkmıştı. Öldürülen gencin birkaç gün ilkin Şişli Kuştepe’de silahla bir kişiyi yaraladığı belirlenmişti. Yaralanan gencin ağabeyinin intikam almak için plan yaparak Burak Arat’ı öldürmüş olduğu tespit edilmişti. Polis ekiplerinin saldırganları yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu