Tüm Yazılar

Gürsel Tekin’in “HDP’ye bakanlık verilebilir” sözleri İYİ Parti cephesinde çekilme getirdi

İyi Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in HDP’ye yönelik “bakanlık” açıklamalarına tepki göstererek görevinden çekilme etti.

“SÖZLERİ TÜZEL KİŞİLİĞİ DE KAPSAR”

Partisine çekilme dilekçesini sunan Özışık, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Başkan yardımcılığı yapmış bir kişinin sözleri tüzel kişiliği kapsar. Ben ilkin Tanrı, sonrasında devlet kültüründe yetişmiş, ömrünün 4 yılını terörle savaşım ile geçirmiş, 22 okul arkadaşını şehit vermiş, şehitleri kucağında taşımış, o şehitlerin kanı ellerinde kucağına karışmış, senelerce şehitlerin sesleri ile gece yarıları kan ter içinde irkilerek uyanan, Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk ve Alparslan Türkeş ile aynı okuldan Harbiye’den mezun olmayı fani hayatında en büyük onur sayan, emekli binbaşıyım.

Gürsel Tekin'in 'HDP'ye bakanlık verilebilir' sözleri İYİ Parti cephesinde istifa getirdi

“AYNI MASADA OTURAMAM”

‘PKK’ya bakanlık verilebilir’ diyen bir zihniyetle aynı masada olmayı kabullenmem mümkün değildir. Bu sebeple bugüne dek Yozgat halkının takdirini kazanarak ve hiçbir menfi vakayla anılmadan yürüttüğüm İl Başkanlığı görevimden çekilme ediyorum.”

Gürsel Tekin İYİ Parti Yozgat Siyaset Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu