Tüm Yazılar

Giresunlu Esnaf: “8 Aydır Kiramı Cepten Veriyorum. Kapatacağım”

Giresun‘da tuhafiyecilik meydana getiren Hatice Tanış Doğan, “Bu dükkanı açalı 8 ay oldu fakat hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının oldukca aşırı yüksekliği yok fakat ister istemez yetmiyor. Gelir gider dengemiz tutmuyor” diyerek dert yandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Kurtarılışı Gürer ve Yozgat Milletvekili Ali Keven, Giresun’da esnafı ziyaret ederek dertlerini dinlediler. Sorunlarını CHP’li milletvekillerine özetleyen tuhafiyeci Hatice Tanış Doğan, şöyleki konuştu:

“Bu dükkanı açalı 8 ay oldu fakat hep cebimden veriyorum kiramı. Kirasının oldukca aşırı yüksekliği yok fakat ister istemez yetmiyor. Gelir gider dengemiz tutmuyor. Satın alan vakası var fakat iplerin fiyatı yüksek şudur, budur artık alamıyorlar. Alamayınca da devamlı cepten kira ödemek oldukca zor artık. Gelen sorup gidiyor. 3 tane alan bayanlar artık 2 tane alıyor. Buraya yeni yol olarak dedim ki ışıklandırma olsun, canlılık olsun hatta öteki esnaflarla da görüştüm bir ihtimal yeni yol kaybı bu yüzden de olabilir diye düşünüyorum. Esnafların hepsinde sorun var bir tek bende değil.”

“DEMEK Kİ AYNI SIKINTIYI SİZDE YAŞIYORSUNUZ”

Milletvekili Gürer ise, “Esnafı ziyaret ettiğimizde ekonomik anlamda vatandaşın daralan bütçesiyle alım yapmadığını, yerine ürün koyarken de pahalı aldıklarını bu yüzden sorun yaşadıklarını anlattılar. Demek ki aynı sıkıntıyı siz de yaşıyorsunuz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Giresun Niğde Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu