Tüm Yazılar

Gece bekçisi şehit oldu

Vaka, saat 23.00 sıralarında Kuştepe Mahallesi Yavrukuş Sokak’ta meydana geldi. İddiaya nazaran, Yavrukuş Sokak’ta meydana getirilen düğünle ilgili gelen şikayetler üstüne bölgeye çarşı ve mahalle bekçileri sevk edildi. Bekçilerin düğünün sonlandırılması ile ilgili yapmış olduğu uyarının peşinden düğüne katılanlar bekçilere hücum etti.

TAŞ VE KALASLARLA BEKÇİLERE SALDIRDILAR

Taş ve biber gazı ile meydana getirilen hücum esnasında kalabalığı dağıtmak isteyen takımlar, biber gazı kullandı. Sırtına almış olduğu kalas darbesiyle yaralanan Çarşı ve Mahalle Bekçisi Oltan Koca, biber gazının da tesiri ile fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Evli ve 2 çocuk babası Oltan Koca, meydana getirilen tüm müdahalelere karşın şehit oldu. Yaşanmış olan vaka esnasında 4 bekçinin de hafifçe şekilde yaralandığı öğrenildi. Vakayla ilgili meydana getirilen çalışmada, bekçilere saldırdıkları belirlenen 4 şahıs gözaltına alındı.

BEKÇİLER MESLEKTAŞLARININ YANINA KOŞTU

Koca’nın şehit olduğu haberini alan meslektaşları hastanenin önüne akın etti. İstanbul İl Güvenlik Müdürü Zafer Aktaş da hastaneye gelmiş olarak vakayla ilgili data aldı. Hastaneye gelen Vaka Yeri İnceleme ekipleri de araştırma yapmış oldu.

2 çocuk babası şehit bekçi oltan koca için İstanbul İl Güvenlik Müdürlüğü’nde merasim düzenlendi. Törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Güvenlik Müdürü Zafer Aktaş, şehidin ailesi ve mesai arkadaşları katıldı.

Burada düzenlenen uğurlama törenin peşinden Şehit Oltan Koca’nın cenazesi, memleketi Gümüşhane’ye uğurlandı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu