Tüm Yazılar

Gaz ile freni karıştırdı eczaneye daldı

  Vaka, saat 11.30 sıralarında Küçükçekmece Atakent Mustafa Kemal Atatürk caddesi üstünde bulunan bir avmsinde meydana geldi. Edinilen bilgiye gore, fırından ekmek alan hanım sürücü otomobiline bindikten sonrasında gaz ile fren pedallarını karıştırdı. Aracını çalıştıran hanım sürücü, gaz ile fren pedalını karıştırması ile önünde bulunan sarı park demirini hızlıca aşarak içinde insanların bulunmuş olduğu nöbetçi eczanenin içine daldı. Çarpmanın tesiri ile eczane içindeki ilaçlar dükkanın her yerine dağıldı. Eczane çalışanın kafasına etrafa dağılan ilaçlardan bir tanesi isabet etti. Aracın içeri girerken eczanenin kapısı ve kapı önünde bulunan bankolar ise olabildiğince spor arabayı yavaşlattı. Spor arabanın dükkana dalması ile oldukça büyük korku yaşayan vatandaşlar can havliyle kaza yerinden firar etti.

  Onur Esin “Ben vaka olduktan ortalama 5 dakika sonrasında geldim. Geldiğimde çevre kalabalıktı, içeride çalışan arkadaşların birinin kafasına bir şey düşmüştü. Buzlu su koymuştu kafasına. Sanırım pedalları karıştırmış fren yerine gaza basılmış, sürücü de içeri girmişti. Eczane açıkmış, bugün Pazar nöbetçiymiş bugün içeride tüm çalışanlar bulunuyormuş. Onlarda bayağı korkmuşlardı

  Kazada bir şahıs kafasından hafifçe yaralanırken, araçta ve eczanede maddi hasar meydana geldi. Aracın eczane içinden çekilmesi peşinden, eczanenin nöbetçi olarak görevine devam etmesi için çalışanlar tarafınca büyük çaba sarf edildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu