Tüm Yazılar

Gaspçı çifti linçten polis kurtardı

Vaka, dün saat 15.30 sıralarında Kağıthane Gültepe Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakılırsa öğle saatlerinde cerrahi maskeli biri hanım iki gaspçı müşteriymiş şeklinde kuyumcuya girdi. Şahıslardan adam olan gaspçı, kuyumcu Yaşar Güngör’e biber gazı sıkarak etkisiz hale getirmeye çalıştı.

BİBER GAZI SIKIP SİLAHIN KABZASIYLA SALDIRDI

Kuyumcunun direnmesi üstüne gaspçı bu kez de kurusıkı tabancanın kabzasıyla onlarca kere Güngör’ü yaralayarak etkisiz hale getirdi. Hanım gaspçı peşinden tezgahın arkasına geçerek elindeki çantaya ziynet eşyalarını ve paraları doldurdu. Kuyumcudaki sesleri duyan çevredeki esnaf koşarak dükkanın önüne geldi. Dışarıya çıkan gaspçı esnaf tarafınca tabure, yumruk ve tekmelerle dövüldü. Soygun anları ve linç girişimi ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

KAĞITHANE POLİSİ GASPÇI ÇİFTİ LİNÇTEN KURTARDI

Vaka sürdüğü esnada cadde üstünde devriye gezen Kağıthane İlçe Güvenlik Müdürlüğü Gültepe Şehit Mehmet Pat Polis Merkezi Amirliğine bağlı Kabahat Araştırma Ofis ekipleri, anlık müdahaleyle linç girişiminde bulunulan gaspçıyı ve tarafındaki hanım gaspçıyı esnafın elinden kurtardı. Gözaltına alınan gaspçı Rıza Ö. ve Hatice D., hastanede sıhhat kontrolünden geçirilmeleri sonrasında emniyete götürüldü. Şahısların üst aramalarında ise elektro şok, biber gazı ve kurusıkı tabanca ele geçirildi. Para ve altınların bulunmuş olduğu çantaya ise el konuldu.

SALDIRIYA UĞRAYAN KUYUMCU TABURCU EDİLDİ

Öte taraftan burnu kırılan ve başının çeşitli yerlerinden yaralanan Yaşar Güngör ise sıhhat ekiplerinin ilk müdahalesinin peşinden ambulansla Sarıyer Seyrantepe’deki Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Hastanede kırılan burnuna müdahale de edilen Yaşar Güngör tedavisinin peşinden taburcu edildi.

GASPÇI ÇİFT ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Öte taraftan ifadeleri alınan çiftin dini nikahlı olduğu ve gaspçılardan Rıza Ö. ’nün emniyette hırsızlık suçundan 2 tane kaydı olduğu öğrenildi. Emniyette ifadeleri alınarak “yağma-gasp” suçundan adli işlem meydana getirilen çift, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının peşinden adliyeye sevk edildi. Polis ekiplerinin vakayla ilgili incelemesi sürüyor.

Çevre yolunda araçların arasında ölüme meydan okudu

Çevre yolunda araçların arasında ölüme meydan okudu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu