Tüm Yazılar

Emine Erdoğan, Bermudez’in eşi Peraza ile biraraya geldi

Emine Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Bermudez’in eşi Peraza’yı ağırladı. Etnografya Müzesini gezen Peraza, müzenin geleneksel Türk kahvesi kısmı hakkında, “Türkiye’de kahvenin tarihini oldukca etkisi altına alan buldum” dedi. Gezinin peşinden Emine Erdoğan ve Peraza’ya çinili çiçeklik takdim edildi.

ÇOCUKLARLA SOHBET ETTİLER

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine geçen Erdoğan ve Peraza’ya, Millet Kütüphanesi Daire Başkanı Ayhan Tuğlu rehberlik etti. Çocuk Kütüphanesi ziyaretinde kreş evlatlarının drama gösterilerine birlikte rol alan önder eşleri, çocuklarla bir süre söyleşi etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı soran ufaklıklara Emine Erdoğan, “O şimdi görüşmede” yanıtını verdi. Bunun üstüne bir çocuğun “Bakanlar Kurulunda mı?” sorusu gülüşmelere sebep oldu. Emine Erdoğan’ın, Peraza’yı tanıtması üstüne çocuklar, “Biz Küba’yı biliyoruz fakat buradan oldukca uzak bir ülke” dedi.

PERAZA, ‘SIFIR ATIK İYİ NİYET BEYANI’NA İMZA ATTI 

Gezinin peşinden Emine Erdoğan ve Peraza, Divan Salonu’nda ikili görüşme gerçekleştirmiş oldu.  Peraza, Emine Erdoğan’ın BM Genel Sekreteri Guterres ile imzaya açmış olduğu ‘Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı’nı imzalayarak, emek harcamayı desteklemekten mutluluk duyacağını açıkladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu