Tüm Yazılar

Elazığ gündem haberi | Elazığ depreminden 24 saat sonrasında enkazdan çıkarılan Yüsra okullu oldu

Elazığ‘da 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremde babasını ve ağabeyini kaybeden, anası ile enkazdan saatler sonrasında yaralı çıkarılan Yüsra Yıldız, anaokuluna başladı.

Merkez üssü Elazığ‘ın Sivrice ilçesi olan, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremde, Mustafa Paşa Mahallesi’nde yıkılan Kalay Apartmanı’nın enkazında babası Hüseyin ve 12 yaşındaki ağabeyi Onur Yıldız’ı yitiren, Jandarma Arama Kurtarma timi tarafınca anası Ayşe Yıldız ile sağ çıkarılan Yüsra, ayak ve bacaklarındaki ezilmeler sebebiyle 7 operasyon geçirdikten sonrasında sağlığına kavuştu.

Annesiyle devletin sağlamış olduğu imkanlarla yerleştirildikleri Bizmişen Mahallesi’ndeki TOKİ konutlarında yaşamını sürdüren Yüsra, aynı mahalledeki İyiliğe Uçanlar Anaokulu’nda eğitim yaşamını başladı.

Anası Ayşe Yıldız ile okula giden 5,5 yaşındaki Yüsra, dostlarıyla oyun oynadı, keyifli vakit geçirdi.

“İnşallah bizim için bundan sonrasında daha iyi olacak”

Anne Ayşe Yıldız, AA muhabirine, kızı okula başladığı için heyecanlı ve mutlu bulunduğunu söylemiş oldu.

Kızının alışma süreci yaşayacağını dile getiren Yıldız, “Kızım okul için fazlaca istekli. Bana devamlı ‘Okula gidelim’ diyordu. Okulu görmek istiyordu. Kaydını yaptırdım, geldik okula.” dedi.

Kızının okula başlamasının hem kendisine hem de kızına iyi geleceğini ifade eden Yıldız, kızı ile heyecanla okula geldiklerini belirtti.

Yıldız, “Yüsra ilk kere okula gidecek. İlk gün olmasına karşın kızım çocuklarla fazlaca eğlendi, güzel zaman geçirdi. İnşallah bizim için bundan sonrasında daha iyi olacak. Devamlı kızımın yanındayım. Elimden geldiğince kızıma destekçiyim. İnşallah kızım için iyi bir dönem olur. Evde fazlaca sıkılıyordu. Psikolojisi de bozuktu. İnşallah burası ona iyi gelir. Derhal dostlar edindi. İyi zaman geçiriyor. Burada oyun oynaması ve güzel vakit geçirmesi ona moral olur. Kızımdan başka kimsem yok, ona hep destek olacağım.” ifadelerini kullandı.

Okulun evlerine yakın bulunduğunu özetleyen Yıldız, kızını okula rahat götüreceğini dile getirdi.

İyiliğe Uçanlar Anaokulu Müdürü Fatih Bozkuş da Elazığ depreminin simgesi olan Yüsra’nın bugün okullarında eğitim öğretime başladığını söylemiş oldu.

Okul binasının depremden sonrasında İyiliğe Uçanlar Derneği’nce yapıldığını özetleyen Bozkuş, “Yüsra’nın bizim öğrencimiz olması bizlere ayrı bir mutluluk verdi. Dostlarıyla oryantasyon sürecine başladı. Okulumuz donanım olarak en üst seviyelerde. Okulumuzun tüm imkanlarından en iyi şekilde faydalanacaktır.” diye konuştu.

Onur Yıldız Ayşe Yıldız Elazığ Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu